Bobo'dan Olympiakos'a yeşil ışık

Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Bobo, kulüplerin anlaşması halinde Olympiakos'a transfer olabileceğini belirtti.

03.06.2009 - 15:24

Bobo'dan Olympiakos'a yeşil ışık

Beşiktaş'ın golcü ismi Bobo, ''Pire Olympiyakos takımında forma giymek istediğini'' belirtti.

Yunan spor portalı Sportnet'e demeç veren Bobo, Yunan basınında son günlerde yer alan, ''Olympiyakos'un yakın markajı altında olduğu'' şeklindeki iddialara yanıt verdi.

Portalda, Yunan basınına ilk kez açıklamada bulunan, son haftalardaki performansı ve attığı gollerle takımı Beşiktaş'ı sırtında taşıyan, şampiyonluk ve Türkiye Kupası'nın kazanılmasında önemli rol oynayan Brezilyalı oyuncu Bobo'nun, profesyonel bir futbolcu olarak, ''Pire ekibi ile Beşiktaş arasında anlaşmaya varılması halinde kırmızı beyazlı formayı giyebileceğini'' söylediği kaydedildi.

''Olympiyakos ile görüşmelerin ne safhada olduğu'' şeklindeki soruyu yanıtlayan Bobo, ''Menajerim, kulübümle temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de. Bana söylediği kadarıyla Olympiyakos ile anlaşma sağlanmış. Konunun kapanması açısından bu taraftaki gelişmeleri bekliyoruz'' dedi.

Brezilyalı oyuncu, ''Yunan ekibinde forma giymek isteyip istemediği'' şeklindeki soruya ise ''Evet Olympiyakos'a gelmek istiyorum, ancak bu bana bağlı bir konu değil. Beşiktaş'ın oyuncusuyum ve bir sözleşmem var. Bu çerçevede transferin sonuçlanması için takımımın onayına ihtiyaç var'' yanıtını verdi.

Bobo, Olympiyakos'u iyi tanıdığını da belirterek, ''Pire ekibinin her yıl lig şampiyonu olan, Avrupa organizasyonları ile Şampiyonlar Ligi'nde mücadele veren, çok sayıda latin Amerikalı futbolcusu olan bir takım olduğunu'' anlattı.

Brezilyalı futbolcu, Pire kulübünün transfer listesinde ilk sırada yer aldığı yönündeki haberlere ise ''Bir oyuncu için güven duyulan birisi olmak çok önemli'' değerlendirmesini yaptı.

Bobo, Beşiktaş'ın bu sezonki başarısına değinirken de ''Zor bir ligdi. En istikrarlı ve en iyi takımdık. Kulüpteki herkes 2003'den bu yana alamadığımız şampiyonluğu istiyordu. Başardık ve çok mutluyuz'' dedi.

Öte yandan Yunan basın-yayın organları, Bobo için temasların gelecek hafta veya en geç 10 gün içinde tamamlanmasının beklendiğini belirttikleri haberlerinde, Brezilyalı oyuncunun bundan böyle Olympiyakoslu sayılabileceği yorumunda birleştiler.

Basın-yayın organları, Olympiyakos'un Bobo için istenen 6 milyon Euro'yu 4 milyona indirmeyi ümit ettiğini kaydetmişlerdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...