Boksörler basın toplantısında kapıştı

Stuttgart'ta Dünya Boks Konseyi Ağır Siklet Unvan maçına çıkacak boksörler, rigde buluşmadan 5 gün önce basın toplantısında tartıştı

Ntvspor 17.03.2009 - 15:20

İSTANBUL - Vitali Klitscho ile Juan Carlos Gomez'in basın toplantısında ortam gergindi.

Ukraynalı Klitschko ile Kübalı Gomez, önce bakışları, sonra sözleriyle birbirlerine meydan okudu.

Juan Carlos Gomez, "Daha önce söylediklerin doğru Vitali. Bu iş ringde olup biter. İstersen hemen başlayabiliriz. Ben hazırım" dedi.

Eski Dünya Boks Konseyi Yarı Ağır sıklet şampiyonu Gomez, bugüne dek çıktığı 45 maçtan sadece birinde mağlup oldu. 35 galibiyetini nakavt ile elde etti. Ağır sıklete yeni geçti.Yine de kendinden emin konuştu.

Juan Carlos Gomez,"Yüzde yüz performans ile çalıştım. Bence dünya şampiyonu olmayı hak ediyorum. Kemerimi alacağım. Vitali'nin nasıl antrenman yaptığını bilmiyorum, umurumda da değil. Bu adam benim kim olduğumu biliyor. Ben, senin hayatın boyunca olabileceğinden daha iyi bir boksörüm ve seni yeneceğim. Gösteri zamanı geldi" diye konuştu.

Klitschko geride bıraktığı 38 maçtan 36'sını kazandı. bunlardan 35'inde nakavt ile zafere uzandı. Dünya Boks Konseyi unvanını ilk kez 2004'te elde etti. Yaklaşık 4 yıllık aranın ardından, geçen ekim ayında ringlere geri dönen 37 yaşındaki boksör, eski unvanını Samuel Peter'dan geri aldı.

Vitali Klitschko,"Güzel bir gösteri. İnsanlar hayaller kurar tabii ama bunlar sadece hayaldir. Juan Carlos Gomez'in hayatının en sıkı antrenman kampını geçirdiğini duydum. Maçın da aynı şekilde geçeceğini garanti edebilirim. Kariyerinin en kötü, en zorlu maçı olacak" dedi.

Klitschko ile Gomez, cumartesi akşamı, Stuttgart'ta ringe çıkacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...