Bolt sağ şeride geçiyor

Işık hızında koşmasına alıştığımız rekortmen koşucu Usain Bolt, biraz da sağ şeritte vakit geçirmek istiyor.

Ntvspor 24.04.2010 - 14:33

Bolt sağ şeride geçiyor

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası olmayan 2010'da, Jamaikalı atlet Usain Bolt, rekorlar kitabını yeniden yazmaya ara vermek istiyor.

Dünyanın ışık hızında koşmasına alıştığı ve her piste çıktığında yeni bir rekor beklenen Olimpiyat şampiyonu Bolt, üzerindeki baskıyı azaltmak ve biraz yavaş ilerlemek istediğini söyledi. Bu sezon Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası olmadığı için dinlenmek için önemli bir fırsat yakaladığını ifade eden Bolt, antrenmanlara ciddi bir şekilde devam edeceğini ancak rekor denemesinde bulunmayacağını belirtti.

Amerika'nın en eski atletizm müsabakası olan ve Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Franklin Pisti'nde düzenlenen Penn Bayrak Yarışı'nda koşacak olan Bolt, bu yarışmada en son 2005'te piste çıkmıştı. Amerikan Takımı'nın Dünya Karması'na karşı mücadele ettiği bu organizasyonda Jamaika Takımı'nı temsil ederek piste çıkacak olan 23 yaşındaki Bolt, 4x100 metrede koşacak. Bir rekor denemesi olmayacağını ve her zamanki gibi ciddi bir hazırlık yapacaklarını söyleyen Bolt, diğer Jamaika Takımı'nda vatandaşı ve eski dünya rekortmeni Asafa Powell olduğu için her şeye hazırlıklı olmak gerektiğini de belirtti.

Pistin hafta sonunda 18 derece olması bekleniyor.

Penn Bayrak Yarışları 1895'ten beri düzenleniyor. Penn Bayrak Yarışları'na Amerika ve dünyanın geri kalanından en iyi lise ve üniversite atletleri davet ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...