Boluspor'da Serhat Güller dönemi sona erdi

Bank Asya 1. Lig takımlarından Boluspor, teknik direktör Serhat Güller ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

23.05.2009 - 01:19

BOLU - Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, teknik direktör Serhat Güller ile yollarının ayrıldığını söyledi.

Çarıkçı, Ankara'da Karşıyaka ile oynanan yarı final müsabakasını kaybetmenin taraftarı, yönetimi ve Bolu halkını derinden üzdüğünü ifade ederek, ''Futbolda kaybetmek de var kazanmak da. Hocamızla yaklaşık 3 yıllık mukavele yapmıştık. Güzel bir çalışma ortamımız oldu. Hocamızla iki sene final ve yarı final maçına çıktık. Maalesef şampiyon olamadık. Hocamız bu iki sene zarfı içerisinde bana göre başarılı oldu. Bu tip maçlar çok stresli. Çok heyecanlı geçen maçlar. Karşılıklı iyi niyetle ayrılmaya karar verdik. Hocamıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisine de bundan sonraki futbol yaşamında başarı diliyoruz.'' diye konuştu.

Boluspor'un 30 Mayıs'ta kongresinin yapılacağını belirten Çarıkçı, ''30 Mayıs'ta kongre olduğu için herhangi bir hocamız ile görüşmemiz, anlaşma şansımız yok. Yapılacak kongrede gelecek yönetimi bırakmamız gerektiğine inanıyorum. 30 Mayıs öncesinde bu yönetimin hoca konusunda çalışma yapmasını doğru bulmuyorum. 30 Mayıs tarihinde herkes aday olabilir. özellikle ben istiyorum ki kendi yönetimimden bir başkan çıksın. Bir hafta süre verdik. Belki bu yönetimden bir aday çıkabilir. Belki dışardan biri Boluspor'a aday olabilir. Sonuçta demokratik bir seçimdir bu.'' dedi.

Çarıkçı, Serhat Güller'in başka bir takımla anlaşma yapıp yapmadığını bilmediğini de söyledi.

Bu arada, transfer çalışmalarının da kongreden sonra başlayacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...