Boral: Elimden geleni yapacağım

Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, ikinci yarıda takımda forma şansı bulabilmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

07.01.2010 - 18:22

Boral: Elimden geleni yapacağım

Fenerbahçe Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Uğur Boral, forma giymesi halinde kendini daha iyi gösterme fırsatı bulacağını belirtti.

Boral, ''İkinci yarıda takımda oynama şansı bulmak için var gücümle çalışıyorum. Bunu başarırsam, bütün benliğimle, varlığımla, her şeyimle Fenerbahçe için elimden geleni fazlasıyla yaparım'' dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde Sheriff takımına karşı oynadığı maçta attığı golün kendisi için önemine değinen Uğur, ''Beni izleyenlerin şunu iyi bilmesi gerekir; ben oynamıyorum. Peki neden, kötü müyüm, hayır... Öyle bir şey yok. Hoca tercihini farklı yönde kullanıyor. O şekilde de oynamıyorsunuz. İdmanlarda kötü olsam, bırakmış olsam, Sheriff maçında o golü atamazdım'' değerlendirmesini yaptı.

''CARLOS'UN AYRILMASI ÜZDÜ''
Uğur Boral, Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un takımdan ayrılmasının herkesi üzdüğünü kaydederken, ''Takımdaki herkes gibi ben de onu çok seviyorum. Ayrılması bizleri çok üzdü, ama bu kararına saygı duyuyorum. O, bize saha içinde ve dışında her zaman yardımcı oldu, tecrübesini bize aktardı. Carlos'la arkalı-önlü oynamak herkese nasip olacak bir şey değil, bu bana nasip oldu. Ben de elimden geldiği kadarıyla ondan birtakım şeyler öğrendim. Futboluma, profesyonelliğime tabii ki çok fazla katkısı oldu. Aslında takımda onu zaten sevmeyen hiç kimse yoktu. O kadar sevimli, o kadar cana yakın, yaptığı her şey yakışan ve güler yüzlü bir arkadaşımızdı. Herkes ondan bir şeyler öğrendi'' dedi.

''HOCA DEĞİŞİKLİĞİ OYUN ANLAYIŞINA YANSIYOR''
Fenerbahçe'de 3 ayrı teknik direktörle çalışma fırsatı yakalayan Uğur Boral, her hoca değişikliğinin, oyun anlayışına yansıdığını belirtti.

Her teknik adamın kendine has oyun sitili bulunduğunu anlatan Uğur, ''Mesela, Zico zamanında ben hep serbest oynuyordum. Zico, 'Uğur sen kenarda bekle, arkadaşların, alan boş olduğu zaman topu sana atsınlar. Sen de bire birde adam geçip orta yap, içeri gir-çık, çalım at' diyordu. Aragones ise benden, orta sahaya gelerek pas verip, koşmamı istiyordu. Benden sadece bunu bekliyor, hiçbir zaman dripling yapmamı istemiyordu. Ben de öyle yapınca, bu sefer taraftar tepki koyuyordu. Eleştirmenler de bunları bilemedikleri için, ben ve benim gibi hocalarının verdiği görevi yapmaya çalışan futbolcuları haksız yere eleştiriyorlar. Geçen sene bu stresi çok yaşadım'' şeklinde konuştu.

UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Lille'i eleyeceklerine inandığını da vurgulayan Uğur, ardından rakipleri olacağını düşündüğü Liverpool'a karşı ise özellikle kendi evlerinde başarılı bir oyun ortaya koymak zorunda olacaklarını dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...