Bornova kendi basketboluna bakıyor

Beko Basketbol Ligi'nde play-off çeyrek final serisinde Fenerbahçe Ülker karşısında 2-0 geriye düşen Bornova Belediyesi'nde, antrenör Aclan Kavasoğlu, ''Her şeyden önce kendi basketbolumuzu oynama çabamız var'' dedi.

Haberler 01.05.2010 - 12:16

Kavasoğlu, yaptığı açıklamada, dünkü müsabakada Nagys'in olmamasının rotasyonlarını daralttığını belirterek, maçın son 4 dakikasında Smith'in sakatlanıp çıkmasının da kendilerini dezavantajlı hale getirdiğini söyledi.

Fenerbahçe Ülker'in gücünü bildiklerini kaydeden Kavasoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Ama bizim her şeyden önce kendi basketbolumuzu oynama çabamız var. İzmir'de de serinin 3. maçında bunu en iyi şekilde göstermeye çalışacağız. İnşallah İzmir'de en iyi sonucu da alırız. İzmir'de en azından saha dışı oyuncumu, seyirciyi de kullanmak istiyorum. Öyle bir avantaj yaratırsak. İzmir için Fenerbahçe Ülker ile eşleşmek, böyle seri oynamak hoş. Bizim için de şevk verici. Rakip kim olursa olsun insan kazanma arzunu ön planda tutuyor. Bizim yapımız da devamlı savaşan, mücadele eden bir yapı. İzmir'de kazanmak isteyeceğimiz, en azından maçı kazanmak uğruna basketbolu çirkinleştirme yönünde değil de tempolu, niteliklerimizi daha iyi yapabilme uğraşında bir görüntü çizmek istiyoruz. Bu bize maçı getirirse bunu da seve seve kabul ederiz. 3. maçı kazanıp, seriyi uzatmak istiyoruz.''

Kavasoğlu, serinin 3. maçının çok çekişmeli geçeceğini belirterek, ''Pazartesi günkü maçta Bornovalıların ve İzmirlilerin desteğini bekliyoruz'' diye konuştu.

Dünkü maçta sakatlanan Smith'in durumunun yapılacak kontrollerin ardından belli olacağı bildirildi.

Bornova Belediyesi ile Fenerbahçe Ülker arasındaki serinin 3. maçı 3 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00'de Halkapınar Salonu'nda oynanacak. Karşılaşmayı Bornova Belediyesi'nin kazanması halinde 4. maç, 5 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de oynanacak. Müsabaka Fenerbahçe Ülker'in galibiyetiyle tamamlanırsa sarı-lacivertli ekip yarı finale yükselecek.

Sayfa Yükleniyor...