Bosque'ye yeni sözleşme

İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Villar, milli futbol takımının teknik direktörü Vicente Del Bosque'nin sözleşmesinin EURO 2012'nin sonuna kadar uzatılacağını açıkladı.

23.12.2009 - 15:16

RFEF'in noel için basına verdiği yemekte konuşan Angel Maria Villar, 2010 Dünya Futbol Şampiyonası'nda İspanya'nın ne sonuç elde ettiğine bakılmaksızın Del Bosque'nin sözleşmesinin uzatılacağını belirtti. "Del Bosque ne olursa olsun 2 yıl daha devam etmeli" diyen Villar, İspanyol teknik adamın, Avrupa şampiyonluğundan sonra milli takımı aynı seviyede tutmayı başararak daha da ileriye götürdüğünü kaydetti.

2008 temmuz ayında Luis Aragones'in yerine İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğüne getirilen Del Bosque, Dünya Kupası elemelerindeki tüm maçlarını kazanırken, sadece FIFA Konfederasyon Kupası yarı finalinde ABD'ye karşı bir yenilgi aldı.

59 yaşındaki Del Bosque, bu zamana kadar yaptığı açıklamalarda, teknik direktör olarak kariyerindeki son durağın İspanya Milli Takımı olduğunu söyleyip, buradan ayrıldıktan sonra profesyonel anlamda teknik direktörlük yapmayacağını duyurmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...