Brawn arayı açıyor

Formula 1 Monaco Grand Prix'sinde Brawn GP pilotları Jenson Button ve Rubens Barrichello 'duble' yaptı. 6 yarışın 5'ini kazanan Button liderliğini korurken, Brawn GP takımı da 44 puan farkla zirvede bulunuyor.

24.05.2009 - 16:49

Brawn arayı açıyor

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 6. yarışı Monte Carlo'nun dar sokaklarında koşuldu. 78 tur üzerinden yapılan Monaco Grand Prix'sine pole-pozisyonundan başlayan şampiyona lideri Jenson Button, finiş çizgisine de ilk sırada ulaşarak, 6. yarışta 5. galibiyetini aldı.

1: 40'44.282'lik derecesiyle bu sezon beşinci, kariyerinin altıncı galibiyetini alan İngiliz pilot, 51 puanla klasman liderliğini sürdürdü.

Klasmanda ikinci sırada bulunan takım arkadaşı Rubens Barrichello da, yaklaşık 7.5 saniye arkasında ikinci olarak yerini korudu.

5 sürücünün bitiremediği yarışta Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, üçüncü olarak bu sezon ilk kez podyuma çıkarken, bir diğer Ferrari, Felipe Massa da bu sezonki en iyi derecesini 4. olarak elde etti.

Bu sonucun ardından markalar klasmanında da Brawn GP, puanını 86'ya çıkarırken, Mark Webber'la 4 puan alan Red Bull da 42.5 puanla ikinci sırayı korudu.

Formula 1'de sezonun bir sonraki ayağı İstanbul'a taşınacak. F1 Türkiye Grand Prix'si 5-7 Haziran'da İstanbul Park Pisti'nde yapılacak.

Formula 1'de 2010 sezonunun yarış takvimi, sürücüler ve markalar sıralaması...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...