Brawn'un hayal kırıklığı

Mercedes GP'nin patronu Ross Brawn, yeni otomobillerinin performansından memnun değil. Brawn'a göre, bu sezon Michael Schumacher'in kullanacağı Mercedes, sezon öncesi testlerinde beklendiği kadar hızlı değildi.

Ntvspor 06.02.2010 - 16:55

Brawn'un hayal kırıklığı

Formula 1 takımlarından Mercedes Grand Prix, yeni otomobilini ilk kez bu hafta, Valencia'daki sezon öncesi testlerinde denedi.Takımın 2 pilotu Michael Schumacher ile Nico Rosberg, otomobile alışmaya ve eksikleri belirlemeye çalıştı.3 gün sonunda ortaya çıkan manzara pek iç açıcı değildi. Formula 1 Şampiyonası'nda 7 kez zafere ulaşan Schumacher bile testlerde Mercedes'i 7. sıradan yukarı taşıyamadı.

Brawn GP'de geçen yıl hem pilotlar hem de markalar şampiyonluğu yaşayan takım patronu Ross Brawn da hayal kırıklığına uğradı. Brawn, takımının performansını “Yakıt deposu doluyken çok kötü görünmüyorduk, ama biraz fazla yavaşız” sözleriyle yorumladı.

Buna karşın, ünlü mühendis umutlu. Brawn, “Otomobilin tutuşu ve balansında sorunlar var. Ancak Jerez'den önce bunları giderebiliriz. Ferrari kadar hızlı değiliz. McLaren'dan Lewis Hamilton da Salı günü hızlı görünüyordu. Anlaşılan, biraz çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

Sezon öncesi Formula 1 testleri, gelecek hafta Jerez ayağıyla devam edecek. Pazartesi günü başlayacak testler Perşembe'ye kadar sürecek.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...