NTV

Brezilya garantiledi, Arjantin tehlikede

Spor

Güney Amerika Elemeleri'nde Paraguay'ı 3-0 yenen Brezilya, ev sahibi Rusya'nın ardından 2018 Dünya Kupası finallerine katılmayı garantileyen 2. ekip oldu.

2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde Brezilya, Paraguay'ı 3-0 yendi, Uruguay'ın da Peru'ya 2-1 yenilmesinin ardından finallere katılmayı garantiledi.

Elemelere Şili yenilgisiyle başlayan; ancak daha sonra oynadığı 13 maçta da yenilgi yüzü görmeyen Brezilya, 14 maç sonunda 33 puan topladı. Bu karşılaşmaların 10'unu kazanan Sambacılar, 3'ünde de berabere kaldı; elemelerin bitmesine 4 hafta kala Rusya vizesi aldı.

ARJANTİN TEHLİKEDE
4 takımın direk katıldığı Güney Amerika elemelerinde, Brezilya'nın ardından Kolombiya, Uruguay ve Şili diğer 3 ekip olmak için büyük mücadele veriyor.

Güney Amerika Elemeleri'nde Brezilya'yı 24 puanlı Kolombiya ve 23'er puanlı Uruguay ve Şili takip ediyor. Arjantin ise grupta 5. durumda ve sıralama bu şekilde sona erecek olursa, Okyanusya temsilcisiyle play-off oynayacak.

MESSİ TEHLİKESİ
Arjantin'in Şili'yi 1-0 yendiği maçta yardımcı hakeme elini sallayarak sözlü satışmada bulunduğu gerekçesiyle 4 maç men cezasına çarptırılan Lionel Messi'nin yokluğu, Taggocular için büyük handikap olarak görünüyor. Zira Arjantin, Messi ile çıktığı 6 maçta 5 galibiyet alırken sadece 1 kez yenildi. Messi'siz oynadığı 8 maçta sadece 1 kez galip geldi. Bu karşılaşmaların 4'ü beraberlikle sona erdi; 2 maçı ise kaybetti.