Briatore'ye '2013' müjdesi

Formula 1 takımlarından Renault’nun eski patronu Flavio Briatore, motor sporları yarışlarından ömür boyu uzak kalmayacak. Kandisini skandala yol açan 2008 Singapur Grand Prix'sinde suçlu bulan FIA ile anlaşan İtalyan yönetici, 2013'te Formula 1'e geri dönebilecek.

Ntvspor 13.04.2010 - 16:08

Briatore'ye '2013' müjdesi

Flavio Briatore, 60. yaş gününü, Uluslararası Otomobil Federasyonu’ndan (FIA) aldığı haber ile kutladı. Renault'nun, 2008 Singapur Grand Prix'sinde pilot Fernando Alonso'ya avantaj sağlamak için takım arkadaşı Nelson Piquet Junior'a otomobilini kasten çarpma emri vermesi büyük bir skandala yol açmıştı. FIA, eski takım patronu Briatore'ye ömür boyu, eski teknik direktör Pat symonds'a ise 5 yıl men cezası  vermişti. Fransa'da bir mahkeme, ocak ayında FIA’nın ceza kararını bozdu. FIA, davayı temyize taşıdı, ama sonunda Briatore ile mahkeme dışında anlaşmaya vardı.

FIA’nın yayımladığı bildiride, Briatore ile Symonds'ın 2012 sonuna kadar Formula 1'de, 2011 sonuna kadar ise federasyona bağlı herhangi bir şampiyonada yöneticilik görevi üstlenmeyecekleri ifade edildi.

Fransa'daki mahkeme, FIA’nın Briatore'ye ilişkin kararını bozarken, federasyonun eski başkanı Max Mosley'nin, dava sürecinde savcı, hakim ve jüri gibi davranmasını gerekçe göstermişti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...