Britanya'da karamsar tablo

"Britanya Tenis Federasyonu'nun itibarı dibe vurdu...” Bu, deneyimli Britanyalı politikacıların hazırladığı bir raporun sonucu.

Ntvspor 30.03.2010 - 15:18

Britanya'da karamsar tablo

Britanyalı tenisçilerin turnuvalardaki başarısızlığı, Ada'da uzun süredir tartışılıyor. Tartışmalar artık parlamentoya sıçramış durumda.

Tüm siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan bir parlamento grubu, tenis yöneticilerinin nerede hata yaptığını belirlemek için 3 hafta kanıt topladı. Ortaya 3 sayfalık bir rapor çıktı. Spor bakanına da gönderilen rapor, karamsar bir tablo çiziyor.

Raporda, “90 milyon doların üzerinde harcamayla daha iyi sonuçlar elde edilmesi gerekirdi. Tenis federasyonunun itibarı hiç olmadığı kadar düşük görünüyor. Dolayısıyla federasyonun olumlu çalışmalarının çoğu gözden kaçıyor” ifadeleri yer aldı.

Parlamento grubu, federasyonun işleyişiyle ilgili önerilerde de bulundu. Federasyonun, önceliklerini belirlerken ve fonlarını kullanırken, daha şeffaf ve mali yönden sorumlu olması gerektiği belirtildi.

Grup ayrıca, federasyonun aldığı milyonlarca dolarlık kamu desteğinin, halkın tenise yakınlaşması için kullanılıp kullanılmadığını sorguladı. Federasyon ise raporda yer alan; ‘kamu fonlarını kendi personeline prim dağıtmak için kullandığı’ yönündeki iddiayı yalanladı...

Pek çok ülkeye göre tenise büyük yatırım yapan Britanya'nın, dünya sıralamalarında ilk 100 içinde sadece bir kadın ve bir erkek sporcusu var. Üstelik dünya 3 numarası Andy Murray, çaylaklık döneminde İspanya'da eğitim aldığı için kimilerince tam anlamıyla yerli bir oyuncu olarak kabul görmüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...