Broos: Adaletsiz bir maç oldu

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, Beşiktaş karşısında oyunun hakimiyetinin kendilerinde olduğunu ancak maçı kaybettiklerini söyledi. Broos istifayı da düşünmediğini ifade etti.

07.11.2009 - 23:50

TRABZON - Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş'a 2-0 yenilen Trabzonspor'da, teknik direktör Hugo Broos hak etmedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

Broos karşılaşma sonrası yaptığı kısa açıklamada, ''Çok büyük adaletisizlikle karşı karşıya kaldık. Maç boyunca oyunun kontrolü bizdeydi. Birçok gol pozisyonu yakalıyoruz, ama bunu bazen gole çeviremiyoruz. Bugün de bunun bedelini ödedik'' dedi.

Maçın son 5 dakikasında oyunu iyice riske attıklarını ve Beşiktaş'ın alan ve pozisyonlar bulduğunu ifade eden Broos, ''Bütün egemenliği bizde olan maçı kaybetmiş olduk. Bu da adil bir şey değil'' diye konuştu.

Broos, son vuruşlarda etkili olamadıklarını yineleyerek, ''Galatasaray maçında öne geçme fırsatı bulduk, değerlendiremedik. Gaziantep'e karşı 7 pozisyon bulup kazanamadık, böyle başka maçlar da sayabilirim. Bu kadar dönüm maçlarında gol pozisyonları yakaladın mı değerlendirmeniz gerekiyor. Biz de bundan şikayetçiyiz. Beşiktaş, 5 savunmacıyla oynadı. Bu demek değil ki taktikleri yaradı. Hakan maçın adamı oldu. Umut ve Gökhan'a güvenmemiz, hala sabır göstermemiz gerekiyor. Onlar bizim elimizdeki hücumcular. Kötü oynamaya hakları var. Onları saf dışı bırakırsak, elimizde başka hangi hücumcu var. Onlara sabır göstermeliyiz. Bir önceki maçları onların sayesinde kazanmıştık'' dedi.

Broos, bir gazetecinin ''istifa konusunda durumunuzu gözden geçirecek misiniz?'' şeklindeki sorusuna ''hayır'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...