Bross Fatih Tekke'yi istedi

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Hugo Broos, Fatih Tekke için “İyi bir oyuncu takımda görmek isterim” dedi.

01.07.2009 - 17:28

ISPARTA - Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos,  şampiyonluğa oynamak için çok iyi bir kaç oyuncu transfer etmek gerektiğini  söyledi.

Isparta Davraz'da kamp çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'un Belçikalı teknik direktörü Hugo Broos, düzenlediği basın toplantısında, kamp çalışmaları hakkında bilgi verdi. Üç gündür takımın başında olduğunu hatırlatan Broos, izlenimlerinin gayet iyi olduğunu, Davraz'da sezona mükemmel koşullarda hazırlandıklarını belirtti. Hiçbir şikayetleri bulunmadığını, oyuncuların gayet sorumlu şekilde çalıştıklarını ifade eden Broos, olumsuz olarak adlandırabilecekleri tek şeyin yaşadıkları küçük sakatlıklar olduğunu kaydetti.

Broos, Cale'nin ayağına darbe aldığını, Egemen ve Selçuk'ta küçük sorunlar bulunduğunu belirterek, tek isteğinin tüm oyuncularla birlikte çalışma ortamı yakalamak olduğunu ifade etti.

Trabzon'a gelmeden önce kasetlerden takımın 6-7 oyununu seyrettiğine işaret eden Broos, ''Şurası çok açık, takviye yapmamız gereken yerler var. Hazırlık bölümündeyiz. Umarım takviyeler bir an önce yapılır. Şimdi takımı gözlüyorum. Takımda 30 oyuncu ile çalışamam. Bu konuda kamptan sonra kararlar vereceğim'' dedi.

Takımla henüz anlaşamayan Hüseyin Çimşir olayına da değinen Broos, Hüseyin Çimşir'i almaya karar verdiklerinde işin iki tarafı bulunduğunu, bunun birincisinin bu oyuncuyu isteyip istemedikleri, ikincisin ise bu oyuncuyu gerçekten takımda tutup tutamayacakları olduğunu söyledi. Broos, Çimşir'in iyi bir oyuncu olduğunu bildirdi.

Fatih Tekke konusuna da değinen Broos,''Fatih Tekke'nin iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. İyi oyuncuları severim. Kendisi çok iyi bir futbolcu. Eğer anlaşma zemini bulabilirsek takımda görmek isterim'' diye konuştu.

Belçika basınında, Belçika'daki bazı oyuncuların Trabzonspor'a transfer edileceğine ilişkin haberler yer aldığını hatırlatan Broos, böyle bir çalışma olmadığını bildirdi.

Broos, takımdan ayrılacak futbolcular ile genç oyuncular konusunda son durumun kamp sonunda belli olacağını yineleyerek, sözlerini şöyle tamamladı: ''Bazı genç oyunculardan çok memnunum. Çalışmaya öyle devam ederlerse takımda kalabilirler. Şampiyon olabilmemiz için çok iyi bir kaç oyuncuyu transfer etmeliyiz. Mevcut kadroya çok iyi bir kaç oyuncu katmamız gerekir. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ile mücadele edecek bir kadro gerekli. Mevcut kadro ile bu çok zor. Mutlaka iyi takviye yapılması gerekir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...