Bross sistem arayışında

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Bross, "Deneyerek, bazen yanılarak, bazen başarılı olarak bu sistemleri tutturacağız ya da tutturamayacağız" dedi.

24.07.2009 - 12:15

TRABZON - Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Bross, Hollanda 2. ligi ekiplerinden MVV Maastricht ile dün oynadıkları hazırlık maçının, iyi bir deneyim olduğunu söyledi.

Bross, Hollanda'da süren hazırlıklar kapsamında oynanan ve genç oyuncu Eren Görür ile Song'un golleriyle bordo mavili ekibin 3-1 kazandığı maça ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bugüne kadar oynadıkları hazırlık maçları arasında ilk defa farklı bir sistemi denediklerini kaydeden Bross, ancak bunun başarılı bir deneme olduğunu söyleyemeyeceğini ifade etti.

''Oynadığımız 4 hazırlık maçı içerisinde belki de en vasat oyunumuzu bu karşılaşmada oynadık'' diyen Hugo Bross, şunları kaydetti:

''4-4-2'yi oynayabilmemiz için daha çok yol katetmemiz gerekiyor. Bunu çok açık bir şekilde gördük. Fakat bunlar tabii ki denemeler. Deneyerek, bazen yanılarak, bazen başarılı olarak bu sistemleri tutturacağız ya da tutturamayacağız. İyi bir denemeydi. Birçok faydası da oldu bizim için.''

Hollanda'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, yarın, Almanya ekibi Bochum ile hazırlık maçı yapacak. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...