Denizli: Brugge, Erciyes’ten biraz iyi

Türk futbolunun efsane hocası ve Beşitaş’ı son kez şampiyon yapan Mustafa Denizli, Beşiktaş-Brugge maçını değerlendirdi. Denizli, Kartal'ın favori olduğunu söyledi.

Haberler 19.03.2015 - 15:17

Denizli: Brugge, Erciyes’ten biraz iyi

İşte Mustafa Denizli’nin Beşiktaş-Brugge maçı tahminleri;

Brugge’ün Kayseri Erciyes’ten çok farklı tarafları yok. Renkleri ve formaları bile aynı. Sadece kaliteleri biraz olsun Erciyes’in önünde. 

Beşiktaş’ın daha ilk devreden turu geçmesi için minimum 3 farklı skora ulaşması lazım. İkinci yarı farka gitme ihtimali de daha yüksek olacaktır. Beşiktaş’ın ilk maçta gol atması çok önemliydi ve bunu başardı. İlk maçta da söylediğim gibi Beşiktaş’ın kısa sürede yaşadığı panik havası rakibe şans vermesine neden oldu. Beşiktaş’ın sıkıntılı skorlarda son 20-25 dakikası oldukça başını ağrıtıyor. Asteras’a karşı da yaşadı. 1-2 maçta daha yaşadı.

ÇİFT FORVET BU MAÇTA LÜKS OLUR
Liverpool maçında, ‘Opare sol kanatta oynamalı’ dedim, oynadı ve çok başarılı oldu. Şimdi ‘sağ bek oynamalı’ diyorum çünkü (Oynarsa) Felipe Gedoz ilk maçta çok etkiliydi.

Beşiktaş’ta Demba Ba-Mustafa Pektemek ikilisinin ilk 11’de başlayarak birlikte oynaması söz konusu değil. Beşiktaş’ın böyle bir lüksü olamaz. Öncelikle orta sahayı güvene almak zorundalar. Atiba, Veli ve Tolgay ile oynayacaktır. Öndeki adamları Gökhan Töre, Olcay Şahan ve Demba Ba’yı kesemeyeceğine göre Mustafa Pektemek’in bu maçta oynaması zor. Kayseri Erciyes maçında bir test yapılmıştır. "Mustafa Pektemek - Demba Ba testi ne sonuç verir?" sorusuna yanıt aranmıştır. İyi sonuç verdi mi verdi. Ancak Erciyesspor’a karşı. 

BRUGGE BİR LİVERPOOL DEĞİL!
Beşiktaş takımı, Liverpool’a karşı oynaması gerektiği gibi oynadı. Bu yorumları yapanlar Brugge’e karşı Liverpool maçındaki gibi oynamalı diyenler bu takımı Liverpool falan mı sanıyorlar. Bunu söyleyenlerin hangi mantıkla bu tip bir sonuca vardıklarını anlamak çok zor.

Sayfa Yükleniyor...