Transfer haberleri: Bruma'nın Galatasaray'dan istekleri yeni imzayı zora soktu

Galatasaray'ın Portekizli yıldızı Bruma, yeni anlaşma için maaş zammının yanı sıra gelecekteki transferi için yüzde 10 pay talep etti.

ntv.com.tr 11.05.2017 - 09:23

Transfer haberleri: Bruma'nın Galatasaray'dan istekleri yeni imzayı zora soktu

Galatasaray yönetimin 4 yıl daha sözleşme yapmak istediği Bruma (23), kulüpten gelecek yıl için önerilen 2 milyon Euro’luk yıllık ücreti kabul etmeyip 2.5 milyonda ısrar ederken, menajerine de 1.5 milyon Euro komisyon istedi. Hürriyet'in haberine göre bunlarla da yetinmeyen Portekizli, sonraki satışından yüzde 10 da pay talep etti, görüşmeler sürüyor.

Bruma ve menajerinin sarı kırmızılı yöneticileri şaşırtan şartları şöyle:

- Yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret.
- Menajere 1.5 milyon Euro komisyon.
- Bu komisyonun peşin olarak verilmesi.
- Sonraki satış gelirinden yüzde 10 pay.

TEK NOKTADA ANLAŞTILAR

Bruma’nın menajeri Catio Balde ve Galatasaray yönetiminin mutabık kaldıkları tek nokta, oyuncunun serbest kalma rakamının 25 milyon Euro olarak belirlenmesi oldu. Türkiye’de daha önce hiçbir futbolcu bu seviyede bir bonservis bedeline satılamadı. Bruma rekor kırıp ileride bu rakama satılsa bile, menajer Balde’nin şartları gereği kulübün kasasına bu rakam girmeyecek. Çünkü sarı kırmızılılar, hem Bruma’yı Sporting Lizbon’dan alırken imzaladıkları sözleşmeye göre onlara yüzde 25 pay verecekler, hem de yeni şartlar gereği menajere yüzde 10 ödeyecekler. Sporting ve menajer payları 9 milyon 750 bin Euro tuttuğu için oyuncu 25 milyon Euro’ya satılsa bile Galatasaray’a ancak 16 milyon 250 bin Euro kalacak.

SON MAÇTA TUDOR İLE KRİZ YAŞADI

"İNDİRİM YAPIN İMZALAYALIM"

Bruma ve menajerinin, sürpriz talepleri nedeniyle şu ana kadar imzalar atılamadı. Ancak Portekizli yıldızın Kasımpaşa maçında 18. dakikada oyundan alınması ve Tudor ile yaşadığı tartışma ise Galatasaray yönetiminin bakış açısını değiştirmedi. Sarı kırmızılılar, menajer Balde ile yeniden görüşüp rakamları aşağı çekmesini isteyerek yeni sözleşmeyi yapmak istiyor. Bu arada sarı kırmızılı kulübe Bruma için başka kulüplerden herhangi bir resmi teklif de gelmiş değil.

Sayfa Yükleniyor...