Fenerbahçeli Bruno Alves, şampiyonluk için iddialı. Kulübün aylık dergisine, kalan 9 hafta ile ilgili görüşlerini aktaran Portekizli oyuncu, "Şu anda lider konumda olmadığımız için farklı düşünenler olabilir ancak takımdaki herkes elinden gelenin en iyisi ortaya koymaya çalışıyor. Takımımızda şampiyon olmak için o hırs, o kalite ve o istek mevcut. İnanıyorum ki; sezon sonunda hedeflerimize ulaşacağız" dedi.

Fenerbahçe'nin her zaman Avrupa kupalarında yer alması gerektiğini vurgulayan Alves, "Taraftarımızın da desteğiyle Fenerbahçe’yi hak ettiği yere, Avrupa’ya taşımak istiyoruz. Dünyanın bu takımı görmesi gerekiyor ve Fenerbahçe taraftarları da bunu fazlasıyla hak ediyor" ifadesini kullandı.

İlk yarıda 2-1 yenildikleri Galatasaray maçına da değinen tecrübeli oyuncu, "Derbide o kırmızı kart olmasaydı biz o maçı kesinlikle kaybetmezdik çünkü gerçekten çok iyi oynuyorduk. O akşamı tekrar yaşasaydık, değiştireceğim tek şey; maçın skoru olurdu" dedi.

Önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacak yeni yabancı kuralıyla ilgili de konuşan Bruno Alves, "Bu kuraldan sonra sahada genç oyunculara yer olacak mı bilmiyorum. Milli takım daha ileriye gidebilir mi? Türk futbolu kendine daha fazla şey katabilir mi? Bu ülkedeki futbol önderlerinin, bu kararları veren insanların iyi düşündüklerini varsayıyorum" diye konuştu.