Bu derbide bile olay çıktı!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan 17 Yaş Altı maç, çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

Haberler 26.12.2010 - 17:15

Bu derbide bile olay çıktı!

Galatasaray ile Fenerbahçe U17 Akademi Ligi'nde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde karşı karşıya geldi.

İlk yarısı 1-1 sona eren maçta, Fenerbahçeli oyuncular soyunma odasına giderken bazı taraftarlar sahaya girdi ve futbolculara saldırdı.

Fenerbahçe'nin genç stoperi Koray Gülsüm'ün, aldığı darbe sonucu burnu kırıldı.

13 futbolcu Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve tedavileri devam ediyor.

FENERBAHÇE ANTRENÖRÜ
Fenerbahçe 17 Yaş Altı Futbol Takımı Antrenörü Engin Kabaş, Galatasaray ile yaptıkları maçta yaşanan olaylarla ilgili olarak, ''Tüm oyuncularımızın aileleri yanında böyle bir saldırıya uğraması spor adına utanç verici'' dedi.

Fenerbahçe Kulübü, 17 Yaş Altı Akademi Ligi'nde Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları arasında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan ve devre arasında yaşananlar nedeniyle iptal edilen maçtaki olaylarla ilgili internet sitesinden ''Oyuncularımıza Saldırdılar'' başlığıyla açıklamada bulundu.

Sarı-lacivertli takımın antrenörü Engin Kabaş, olayların ardından FBTV'ye yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ''Maçın ilk yarısı 1-1 tamamlanmıştı. Galatasay taraftarları oyuncularını trübünlere çağırdı ve ardından sahaya inerek oyuncularımıza saldırdılar. Bir oyuncumuzun burnu kırıldı. Teknik heyetimiz de saldırıya uğradı. Olayların geliştiği saatlerde sahada hiçbir güvenlik tedbiri yoktu. Tüm oyuncularımızın aileleri yanında böyle bir saldırıya uğraması spor adına utanç verici.''

Kulüp açıklamasında olaylar şöyle anlatıldı:''İlk yarısı 1-1 tamamlanan karşılaşmanın sonrasında bazı Galatasaray taraftarları sahaya inerek, oyuncularımızı ve teknik ekibimize saldırıda bulundular. Soyunma odalarına hocalarının ve velilerin yardımıyla gidebilen oyuncularımız ardından Galatasaray taraftarlarınının sahadan çıkarılması ile Fenerbahçe teknik ekibi ve oyuncularımız sahadan çevik kuvvet eşliğinde çıkartıldı. Ardından Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan bir oyuncumuzun burnunun kırıldığı, diğerlerinin de çeşitli yerlerinde darp izlerine rastlandığı açıklanmıştır. Oyuncularımızın tedavi süreçleri Bakırköy Devlet Hastanesi'nde devam ettiği, olayla ilgili soruşturmanın da sürdüğü bildiriliyor.''

Bu arada Fenerbahçe Televizyonu, olayları gösteren görüntüleryayınladı.

GALATASARAY'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Galatasaray, internet sitesinden Fenerbahçeli futbolculara geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Kamuoyuna duyuru adı altında yapılan mesajda şu sözlere yer verildi;

Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanan Galatasaray – Fenerbahçe U17 Ligi maçı, ilk yarı sonunda kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir.

Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe U17 Takımı'na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe Camiası'na üzüntülerimizi bildiririz.

FENERBAHÇE'DEN 'SALDIRGANLARI KINIYORUZ' MESAJI
Fenerbahçe Kulübü de resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, saldırganları kınadı.

Sarı-lacivertli kulüp açıklamada şu sözlere yer verdi;

U-17 Akademi Ligi'nde Kulübümüz U-17 takımı ile Galatasaray Kulübü Takımı'nın Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki karşılaşmasında son derece üzücü olaylar yaşanmıştır.

Karşılaşmanın 1-1 sona eren ilk yarısı sonunda bazı kendini bilmez ve taraftar demeye dilimizin varmadığı kişiler sahaya inerek sporcularımıza saldırmışlardır. Bakırköy Devlet Hastanesi'nde tedavi altına futbolcularımızdan birinin burnunun kırılmış olduğu diğerlerinin de çeşitli yerlerinden yaralanmış ve darp edilmiş oldukları görülmüştür. Sporcularımızın tedavileri hastanede devam etmektedir. Tüm sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu arada Kulübümüz avukatları ve yetkilileri ile derhal olaya müdahale etmiştir. Çocuklarımızın spor yaptığı bir alanda dahi çirkin yüzlerini gösteren bu kişileri şiddetle kınıyoruz.

Fenerbahçe Kulübü olarak söz konusu olaya karışan tüm şahısların yakalanması ve cezalandırılması adına gerekli girişimleri yapıyoruz ve yapacağız. Kulübümüz bu çirkin olaya karışanların cezalandırılması adına gerek hukuki gerekse Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde her türlü girişimde bulunacaktır.

Bu spor canavarlarının cezasız kalmaması adına konunun sürekli takipçisi olacağız. Kamuoyunun da bu kişilerin saklanmaması ve hak ettikleri cezaya çarptırılmaları adına konuya hassasiyet göstereceğine eminiz. Galatasaray Kulübü yönetimi de olay anından itibaren söz konusu şahısların yakalanması adına gerek kulübümüz gerekse emniyet güçleri ile sürekli temas halindedir ve çalışmalar yürütmektedir.

ULTRASLAN'DAN DUYURU
Galatasaray'ın taraftar grubu Ultraslan'dan da olayla ilgili açıklamalarda bulundu;

"Bugün Florya’da ağırladığımız ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin, U17 futbol takımıyla oynanan maçta maalesef istenmeyen çok üzücü olaylar cereyan etmiştir.

ultrAslan olarak, yaşanan olayları ne Galatasaray'lılığa ne de insanlığa yakıştıramıyor ve derin bir üzüntü duyuyoruz. Asla tasvip edemeyeceğimiz bu talihsiz gelişmelere sebep olanları da eshefle kınıyoruz.

ultrAslan olarak “fair play” ruhuna uymayan hiçbir eyleme destek veya prim vermemizin söz konusu olmadığını tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Sayfa Yükleniyor...