"Bu takım ligde kalacak"

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, ligde kalacaklarına inandığını söyledi.

24.11.2009 - 16:49

"Bu takım ligde kalacak"

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, kulüp yöneticileri Suat Önen, Turan İlgin, Halit Ensarioğlu, sportif direktör Mehmet Budakın ve takım kaptanı Barış Ataş ile düzenlediği basın toplantısında, sıkıntılar rağmen takımı ayakta tutmayı başardıklarını ve takımın kurumsallaşması için kısa sürede bir çok yeni projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

BORÇ 6 MİLYON LİRA AZALDI
Göreve geldiklerinde takımın yaklaşık 17 milyon lira borcu olduğunu, yaptıkları ödemeler sonucunda bu borç miktarını 11 milyon liraya indirdiklerini bildiren Sümer, bu yıl ki hedeflerinin takımı ligde tutmak olduğunu söyledi.

Sümer, kulüp yönetimi olarak çalışmaları sürdürdüklerini, takımın kurumsallaşması için daha önemli işlere imza atacaklarını kaydederek, şöyle konuştu:
"Yönetim olarak görevimizin başındayız. Bu işe onurumuz ve namusumuz olarak bakıyoruz. Tüm gücümüzü takım için harcıyoruz. Ancak bazı internet sitelerinde bizim hakkımızda yalan haberler yer alıyor. İnternet sitelerinde yalan haberlerle bizi yıpratmak istiyorlar. Benim ve Suat Önen'in kulüp adını kullanarak, ihale aldığımız öne sürülüyor. Böyle bir şey söz konusu değil. Benim böyle bir ticari faaliyetim bile yok. Bu iddiayı ispatlasınlar istifa ederim. Bu iddialar bize verdiği kadar Diyarbakırspor'a da zarar veriyor. Bunların hedefi Diyarbakırspor'un başarısız olmasıdır. Gelsinler iddialarını tüm basın mensuplarının önünde belgelerle açıklasınlar. Doğruysa biz istifa edelim. Değilse onlar bu işi bıraksınlar. Son haftalardaki başarısız sonuçlar bizi üzüyor, ancak bu takım ligde kalacak. Biz buna inanıyoruz. Yapacağımız transferlerle ligin ikinci yarısında daha başarılı bir takım olacağız."

"TRANSFER ÇALIŞMALARI BAŞLADI"
Sümer, teknik direktör Ziya Doğan'ın talebi doğrultusunda ara transfer çalışmalarına başladıklarını dile getirerek, bu kapsamda sportif direktör Mehmet Budakın'ın bayram sonrası Macaristan ve Danimarka'ya giderek transferi düşünülen oyuncuları izleyeceğini söyledi.

Takımda Türk statüsünde oynayan Ayman dahil yabancı tüm futbolculara transfer ödemesi yaptıklarını bildiren Sümer, ''Yabancı oyuncular ödeme yapılmadığı takdirde sözleşmeleri 2 ay içerisinde sona erecekti. Bunun için yabancılara ödeme yaptık. Bu durum nedeniyle yerli oyuncularımıza haksızlık ettik. Bunu iyi biliyoruz. Kurban Bayramı sonrası onların da alacaklarını ödemeyi planlıyoruz" dedi.

"YERLİ OYUNCU ARAYIŞINA DA BAŞLADIK"
Sportif direktör Mehmet Budakın, ara transfer çalışmaları ile ilgili bazı Avrupa ülkelerinde futbolcu izleyeceğini ifade ederek, "Sadece yabancı oyuncu arayışında değiliz. Yurt içinden de belirlediğimiz mevkiler için oyuncu transferi yapacağız" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...