Wozniacki: Bu tam bir delilik

Caroline Wozniacki, kadın tenisinin yönetim organı WTA'in sakatlığına karşın kendisini Rogers Cup'ta oynamaya zorladığını savundu. Kurallarda ciddi bir değişikliğe gidilmesi gerektiğini belirten Wozniacki, mevcut kurallar için "Bu tam bir delilik" yorumunda bulundu.

Ntvspor 13.08.2015 - 15:40

Wozniacki: Bu tam bir delilik

Caroline Wozniacki, Rogers Cup'ın 2. turunda Belinda Bencic'e yenilmekten kurtulamadı.

25 yaşındaki Danimarkalı tenisçinin turnuva öncesi bir sakatlığı bulunuyordu. Wozniacki maça da bacağı bandajlanmış olarak çıktı. Wozniacki maçtan sonra kadın tenisinin yönetim organı WTA'e ağır eleştiriler getirdi.

Tam hazır olmamasına karşın Rogers Cup'ta oynanmaya zorlandığını ifade eden Wozniacki, "Burada en iyi tenisimi oynamak istedim. Ancak antrenman yapmazsanız bunu başaramazsınız. Kurallara göre ilk 10'daki tenisçiler, WTA'in belirledikleri bazı turnuvalara mutlaka katılmak zorunda. Bunun için söz veriyoruz. Sözünüzü tutmazsanız çok ağır para cezaları alıyorsunuz. Ayrıca sıralama puanınız da sıfır oluyor. Bu tam bir delilik" dedi.

Sakatlığı bulunan oyuncuların turnuvalara katılmaya zorlanmaması gerektiğini vurgulayan Wozniacki, WTA yönetimini kurallarını yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

Sayfa Yükleniyor...