26 aralık'ta 3 arkadaşıyla birlikte geçirdiği trafik kazasından vücudunda kırıklar oluşan ve akciğeri hasar gören Diego Buananotte, 4 ay gibi kısa bir sürede sahalara dönmeyi başardı. River Plate Teknik Direktörü Angel Cappa, 21 yaşındaki futbolcucuyu, Godoy Cruz karşısında maç kadrosuna alacağını açıkladı.

Monumental Stadyumu’nda taraftarın önüne çıkacak olan Buananotte, “Yeniden futbol oynayacağım için çok mutluyum, kendimi futbola vereceğim. Teknik direktör Cappa, bana hazır olup olmadığımı sordu. Ben de sahaya çıkmak için istekliyim. Maçta yedek kulübesinde olacağım” dedi.

Geçen yıl 26 Aralık'ta kendi kullandığı otobilin içinde 3 arkadaşıyla birlikte seyahat eden Buananotte, direksiyon hakimiyetini kaybetmiş ve yoldan çıkarak bir ağaca çarpmıştı..
Buananotte'nin çocukluk arkadaşları olduğu bildirilen arabadaki 3 kişi hayatını kaybederken, genç futbolcu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Kazaya neyin sebebiyet verdiği net olarak açıklanmazken, dikkatsizlik ve şiddetli fırtınanın etken olabileceği belirtilmişti.