Buca'nın yeni başkanı Bektur

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'un kulüp başkanlığa Mehmet Bektur seçildi.

14.01.2010 - 00:16

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Bucaspor'un kulüp başkanlığa Mehmet Bektur seçildi. Buca Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan olağanüstü kongreye 63 üye katıldı. Genel kurulda konuşan eski başkan Erdal Gündoğan, görevi süresince kurumsallaşma, markalaşma ve sportif başarı adına önemli işler yaptıklarını belirterek, "Ekonomik kriz nedeniyle hedeflediğimiz sonuçlara tam anlamıyla ulaşamadık. Özellikle gelir yaratma konusunda sıkıntı çektik. Ama her şeye rağmen içimiz rahat" dedi.

Kongrede, kulübün 1 Ocak 2010-31 Mayıs 2010 arasındaki gelir ve giderleri arasında 3 milyon 100 bin liralık fark bulunduğu, futbolculara da 1 milyon 800 bin lira ödeme yapılması gerektiği açıklandı.Kongrede üyeliğin yeniden düzenlenmesine yönelik Balotaj Kurulu oluşturulması için yönetime tam yetki verilirken, ayrıca Onur Konseyi de oluşturuldu. Onur Konseyi'ne Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Cemil Şeboy, Seyit Mehmet Özkan, Adem Turgut, Adnan Dolma, Timur Demir, İsmet Çiftçi ve Emiz Özmen seçildi.

YENİ BAŞKAN BEKTUR
Kongreye katılan her üyenin oyunu alıp başkanlığa seçilen Mehmet Bektur, seçimin ardından yaptığı konuşmada, Bucaspor'un değişim geçireceğini belirterek, amaçlarının daha farklı ve çağdaş bir kulüp yaratmak olduğunu söyledi.Bektur, "Kurumsallaşma adına bugünden itibaren düğmeye basıyoruz. Herkesin görev tanımının yapıldığı bir düzene geçeceğiz. Kalıcı başarı için kalıcı gelir gerektiğinden hareketle kulübün mali yapısını daha sağlıklı bir hale getirmek için çalışacağız" diye konuştu.Eski başkan Erdal Gündoğan'ın bulunmadığı Mehmet Bektur'un yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:Seyit Mehmet Özkan, Adnan Dolma, Şeref Üstündağ, Adem Turgut, Mehmet Özkan, Yaşar Herel, Hayrullah Eligül, Yaşar Yaralı, Mustafa Kepi, Timur Yaykıran, Sami Nisa, Atilla Dölarslan, Gürkan Küçükarslan, İskender Aydaş, Levent Saraçlı, Mehmet Tekinalp, Kenan Daysal, Hamit Taçyıldız, Abdülhalim Yarar, Sedat Çiftçi ve Çeliker Gökçin.

TRANSFER
Mehmet Batdal ve Bekir Yılmaz konusunda Manisaspor ile para ve iki futbolcunun sezon sonuna kadar kulüpte oynamaları konusunda anlaşan Bucaspor, Mehmet Batdal'ın bunu kabul etmemesi üzerine başka arayışlara yöneldi. Mehmet Bektur, "Mehmet Batdal, Manisaspor'a gitmeyi kabul ediyor, ancak sezon sonuna kadar kulübümüzde oynamak istemiyor. Süper Lig'de forma giyeceğini ısrarla belirtiyor. Henüz bir aşama kaydedemedik. Gerekirse anlaşmadan Mehmet Batdal'ı çıkartıp, Manisaspor ile Bekir konusunda el sıkışabiliriz" diye konuştu. Öte yandan, Bucaspor'un Trabzonspor'dan Abdullah Karmil'i kiraladığı  bildirildi. Bugün takımla birlikte ilk çalışmasına çıkan 22 yaşındaki defans oyuncusunun Trabzon Karadenizspor'da geçen sezon 32, bu sezon da 15 maçta forma giydiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...