Buffon: Kupaya dokunmak heyecan verici

İtalya'nın Başkenti Roma'ya getirilen Dünya Kupası'nı, İtalya Milli Takımı ve Juventus kalecisi Gianluigi Buffon ile ''Gök Mavililer''in 1982 yılında kupayı kazanan kadrosunda bulunan Bruno Conti karşıladı.

Haberler 07.03.2010 - 16:26

Buffon: Kupaya dokunmak heyecan verici

FLORANSA - Futbolda 2010 Dünya Kupası'nın başlamasına 95 gün kala kupa, dünya turu kapsamında İtalya'nın Başkenti Roma'ya geldi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Coca-Cola'nın düzenlediği dünya turu kapsamında bugün İtalya'nın Başkenti Roma'ya getirilen Dünya Kupası'nı, İtalya Milli Takımı ve Juventus kalecisi Gianluigi Buffon ile ''Gök Mavililer''in 1982 yılında kupayı kazanan kadrosunda bulunan Bruno Conti karşıladı.

Tecrübeli file bekçisi Buffon karşılama töreninde yaptığı açıklamada, ''Dört yıl aradan sonra kupaya tekrar dokunmak heyecan verici. Güney Afrika'ya unvanımızı korumaya gideceğiz. Ancak orada oynamadan ne olacağını bilemeyiz'' dedi.

Tur kapsamında Meksika'nın Başkenti Mexico City'den getirilen ve Roma'da 3 gün kalacak kupa, yarın ''Popolo'' meydanında oluşturulacak platformdaki yerini alacak. Kupa, 9 Mart Salı günü halkın ziyaretine açılacak. Yetkililer oluşturulan platformun 10 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olacağını belirtti.

Dünya Kupası'nın Roma'dan sonraki durağı İngiltere'nin Başkenti Londra'da, 4 Mayıs tarihinde de şampiyonaya evsahipliği yapacak Güney Afrika'da olacağı kaydedildi.

Büyüklüğü 36,8 santimetre, ağırlığı 6 kilo 95 gram olan ve 18 karat altından oluşan kupanın tur boyunca 138.902 kilometre yol katetmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...