Bulak: Her şeyin üstesinden gelebiliriz

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Hacettepe karşısında alınan 3 puanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, yönetim, futbolcu, taraftar, basın ve teknik kadro olarak kenetlenildiğinde her şeyin üstesinden gelebileceklerini söyledi.

04.04.2009 - 16:56

Bulak, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, 3 puan almak zorunda oldukları bir maça çıktıklarını, ancak alınan 3 puanla da henüz her şeyin bitmediğini belirtti.

Üzerlerinde baskı hissettiklerini ifade eden Bulak, ''Bugün oyunu kontrollü oynadık ve oyunu elimizde tutmaya çalıştık. Zaman zaman iyi pozisyonlar yarattık. Fakat 2-0'dan sonra ikinci yarı bir gol daha bulabilseydik daha rahat bir maç çıkaracaktık. Çünkü yiyecek olduğumuz bir gol bizi sıkıntıya sokabilirdi'' dedi.

İç sahada zorlandıklarını, ancak deplasmanda daha iyi oynadıklarını anlatan Bulak, ''Önümüzdeki hafta Gençlerbirliği maçı var. Bizim gibi sıkıntıları olan bir takım. 6 puanlık bir maç. O maçı da kırılma noktası olarak görüp iyi kapatmak istiyoruz. Yönetim, futbolcu, taraftar, basın ve teknik ekip olarak kenetlendiğimizde bir çok şeyin üstesinden gelebiliriz. Ama birbirimize gerçek manada destek vermemiz lazım. Bugünkü galibiyetten ötürü oyuncularımı kutluyorum. Kazandığımız için mutluyuz'' diye konuştu.

HACETTEPE CEPHESİ
Hacettepe Teknik Direktörü Osman Nuri Işılar da son haftalardaki kötü gidişatı durdurma amacıyla çıktıkları Konyaspor maçından istemedikleri bir sonuçla ayrıldıklarını bildirdi.

Zaman zaman oyunu güzelleştirdiklerini dile getiren Işılar, ''Ayağa ve organize paslarla sonuca gitmeyi hedeflemiştik. Kale önüne kadar bu pozisyonları taşıdık ama finalleri iyi bitiremedik. Yediğimiz gollerde ekip olarak çok büyük hatamız yoktu. Karambolden toplarla golü yedik. Organize ataklarla gol yemedik. Sadece Konyaspor'un 4'e bir yakaladığı bir pozisyon vardı. Onun dışında maçın tamamında net pozisyonlar vermedik. Kalan haftalarda futbol adına yapmamız gereken neyse dik duruşumuzu bozmadan sahada mücadelemizi sürdüreceğiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...