Bülent Korkmaz sözleşme imzaladı

Galatasaray yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz ile bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Genç teknik adam imza töreninde, "Yuvama döndüm, bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim" dedi.

Haberler 24.02.2009 - 14:15

Bülent Korkmaz sözleşme imzaladı

Galatasaray'da teknik direktör Michael Skibbe'yle yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Bülent Korkmaz, resmi sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın da katılımıyla Bülent Korkmaz için imza töreni düzenlenirken, sarı-kırmızılı takımın yıllarca kaptanlığını yapan genç teknik adamla 1 yılı opsiyonlu 2,5 yıllık sözleşme yapıldı.

Oldukça samimi bir havada geçen törende başkan Adnan Polat, imzalanmak üzere getirilen sözleşmeyi göstererek Bülent'e, ''Okudun mu'' diye espri yaparken, Bülent ise gülerek, ''Okudum'' yanıtını verdi.

Bülent Korkmaz'la futbolculuğu döneminde 2-3 defa sözleşme yaptığını aktaran Polat, ücret konusunda hiçbirinde talebi olmadığını ifade ederek, ''Hepsinde boş mukaveleye imza attı ve sonra ben doldurdum. Teknik direktörlüğünde de aynısı oldu. İçerde konuştuğumuzda, 'Abi ne ücret yazarsan benim için uygundur' dedi'' diye konuştu.

Polat, Skibbe'nin görevden alınmasının ardından 2'si yabancı olmak üzere toplam 6 alternatifleri olduğunu ve Bülent Korkmaz'la yaptığı yarım saatlik bir görüşmenin ardından kararını bu yönde verdiğini anlattı.

Bülent Korkmaz ise Galatasaray'ın teknik direktörü oluşunu, ''Yuvama yeniden döndüm'' sözleriyle dile getirirken, kendisine güvenenleri mahcup etmemek için çaba sarf edeceğini söyledi.

Galatasaray takımında antrenörler Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu ile devam edeceğini, yanında da antrenör Utku Yörükoğlu'nu getirdiğini açıklayan Korkmaz, Burak Dilmen'in ise görevinden ayrıldığını belirtti.

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Bülent Kormaz, 2.5 yıllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan Adnan Polat, Skibbe’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, “Esasında çok ahenkli ve uyumlu bir çalışma ortamı yaşadık ama bunun skora yansıması olmadı. Bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diliyorum” dedi.

İddialarını kaybetmediklerini söyleyen Polat, “UEFA’da şampiyonluğu, Türkiye liginde de şampiyonluğu ümit ediyoruz. Galatasaray’ın başka hedefi olamaz, bizim için ikincilik başarı değildir” diye konuştu.

Eğer bir sorumlu aranacaksa bu kulübün başkanı olarak bunun kendisi olduğunu söyleyen Polat, “Bülent hoca Galatasaray’ın teknik patronudur ve işlerine kimse müdahale edemez. Galatasaray’da yönetim çalışan hiç kimseye müdahale etmemiştir. Feldkamp bu takımın halen danışmanıdır” şeklinde konuştu.

Futbolculuk döneminde Bülent Korkmaz ile 2-3 kez mukavele yenilemek için masaya oturduğunu söyleyen Polat, “Her zaman boş mukaveleye imza atıp gitmiştir, bende o mukaveleyi doldurmuşumdur. Bülent’in bana başkan demesi çok kolay olmayacak. Süresi 2.5 senedir ama son 1 senesinin opsiyonu Galatasaray’dadır” dedi.

Sayfa Yükleniyor...