İlişkili Haberler

Trabzonspor'a imza atmaktan dolayı inanılmaz mutlu olduğunu söyleyen Erkan Zengin, "Bundan sonra Trabzonspor için her şeyimi ortaya koyacığım. 20 gündür ne çektiğimi kimse bilmez. Konuşulanlar var, bir sürü olay oldu. Ama benim Eskişehirspor'dan ayrılışım çok farklıydı. Bunu kimse bilmez. Çünkü bazı şeyleri orada yaşadım. Evimi sattım, istanbul'a gittim ve Trabzonspor bu transferde hiç yoktu. Oradan ayrılırken başkanımız, 'Sen gidebilirsin' dedi. Bir kulüple görüşmeye gittim. Trabzonspor hiç bir zaman yoktu. Bu olayların üzerine buraya kadar gelindi. Başkanımız ve Ersun Hoca'mın İsveç'e gelmesi zaten işi bitirdi. Bundan sonra Trabzonspor benim her şeyim. Bunu yürekten söylüyorum buna inanabilirsiniz. Bütün futbolcular, Trabzonspor için oynamak ister. Burada olmaktan inanılmaz mutluyum. Bana bu kadar değer veren hocam ve başkanım, Trabzonspor için bu saatten sonra her şeyi yaparım" ifadelerini kullandı.

Erkan Zengin, üzerinde baskı olup olmayacağı şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı, "Futbolcunun üzerinde baskı her zaman var. Futbolcunun yüzde yüzünü koyarak oynaması lazım. Futbolcunun en iyisini yapması lazım. Bu olaylardan sonra biraz daha baskı oluşabilir ama bu baskıyı kaldıramazsam futbol oynamayalım."

Erkan Zengin devre arasında takımla birlikte olmadığı hatırlatılırken, başarılı oyuncu, "20 gündür eski takımımla antrenmanlara çıkıyorum. Hocam bana bir program hazırladı. İnşallah bir hafta içinde hazır olacağım" dedi. 

Basın toplantısının sonunda, Erkan Zengin'in Trabzonspor'da 99 numaralı formayı giyeceği açıklandı.