"Burak Çin mutfağını seviyor, ailece Çin'e yerleşecek"

Burak Yılmaz'ın menajeri Ogan Tarhan, Çin'e transfer öyküsünü anlattı, "Bence daha önce gitmeliydi" dedi. İşte Burak'ın transfer sürecinde bilinmeyenler

ntv.com.tr 17.02.2016 - 14:42

"Burak Çin mutfağını seviyor, ailece Çin'e yerleşecek"

Çin'in Beijing Gouan klubüne transferiyle gündemin üst sıralarında yer alan milli oyuncu Burak Yılmaz ile ilgili olarak, temsilcisi tarafından çarpıcı değerlendirmelerde bulunuldu. Burak Yılmaz’ın menajeri Ogan Tarhan, Lig Radyo’ya önemli açıklamalar yaptı. Mehmet Ayan ile "Ayan Beyan" programına Dubai’den telefonla katılan Tarhan, kendisine göre Burak’ın yurtdışına çok daha önce transfer olması gerektiğini söyledi.

EN ÇOK RESMİ TEKLİF ALAN TÜRK FUTBOLCU

Tarhan: “ Türkiye’nin resmi olarak en çok transfer teklifi alan oyuncusu Burak… Geçen sezon her şey iyi giderken de gelen teklifler oldu ve reddettik. Bu sezonki gelişmeler bize ‘zamanı geldi’ dedirtti açıkçası. Bana kalırsa zaten çoktan Türkiye’den gitmiş olmalıydı. Herkes için doğru zamandı, ortak karardı. Futbola gerçekçi bakmalı. Çıkış, yükseliş ve zirve dönemleri var. Sonra tepe noktasından aşağı iner kariyerler. Burak da futbolun bu gerçekleri çevresinde baktı olaya. Son 1 yıl, başta sakatlıklar olmak üzere sürecimiz zorlu geçti zaten. Geçen sezonki Rize maçında oyuna girip sakatlığının nüksetmesi konusundaki kararın yanlış olduğunu kendi de biliyor zaten. Aşırı arzudan hata yaptı.” dedi.

EURO 2016 SONRASI GİDECEKTİ

Burak, Çin kulübünden bonuslarla birlikte yıllık yaklaşık 6 milyon euro kazanacak.
Burak, Çin kulübünden bonuslarla birlikte yıllık yaklaşık 6 milyon euro kazanacak.

Milli takım bazında büyük turnuva görmeyen Burak’ı 2002’deki deneyimleriyle motive etmeye çalıştığını bildiren Ogan Tarhan, Çin transferi olmasaydı oyuncusunun zaten büyük bir iştahla beklediği Euro 2016 sonrası yurtdışına gideceğini açıkladı. Tarhan, Çin kulübünün Erdil Arpacı vasıtasıyla G.Saray’a ulaştığını, çalışmaların ortak yürütüldüğünü ifade ederek “Durum analizi yaptık. G.Saray kulübü de kendi içinde durum analizi yaptı. Karar kimse için kolay olmadı. G.Saray zor da olsa karar vermek durumunda kaldı, Burak da…” şeklinde konuştu.

ÇİN MUTFAĞINI ÇOK SEVİYOR

Çin piyasasında büyük bir rekabet olduğunu, şampiyonluk yolunda birçok takımın yeni transferlerle iddialı pozisyona yükseldiğini ifade eden Burak’ın temsilcisi, Dubai’de 2 gündür oyuncusunun herkesle kendi İngilizcesiyle temas ettiğini, dil alfabe sorunlarının üstesinden geleceğini, zaten İstanbul’da Çin restoranlarına gittiği için mutfağa da alışık olduğunu kaydetti.

AİLECE ÇİN'E YERLEŞECEKLER

Tarhan, Burak’ın ailesinin de Çin’de yaşayacağını, Mart ayı başlayacak sezon öncesi yakın zamanda ev konusunun halledilmesiyle, eşinin ve kızının da bu ülkeye gideceğini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...