Burak Yılmaz resmen Galatasaray'da

Trabzonspor'un Burak Yılmaz'ın sözleşmesini feshettiğini açıklamasının ardından Galatasaray, milli futbolcuyla 4 artı 1 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu.

Ntvspor 18.07.2012 - 21:09

Burak Yılmaz resmen Galatasaray'da

Galatasaray Burak Yılmaz transferini resmen tamamladı. 

Trabzonspor'un Burak Yılmaz'ın sözleşmesini feshettiğini borsaya bildirmesinin ardından Galatasaray, milli futbolcu ile 4 artı 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Galatasaray tarafından yapılan açıklamada, Burak Yılmaz'ın yarın sağlık kontrolünden geçtikten sonra sarı kırmızılı takımın kampına katılacağı belirtildi.

Sarı kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Süper Lig’de 2011-2012 sezonunu Trabzonspor forması altında attığı 33 golle en skorer oyuncu olarak bitiren Burak Yılmaz’ın kulübümüze transferi ile ilgili işlemler tamamlanmıştır. Milli oyuncu, yarınki sağlık kontrolünün ardından takımımızla ilk antrenmanına çıkacaktır. Yeni sporcumuza Galatasaray forması altında üstün başarılar diliyoruz" denildi.

TRABZONSPOR SÖZLEŞME FESHİNİ BORSAYA BİLDİRDİ
Trabzonspor, Burak Yılmaz'ın sözleşmesini feshettiğini resmen açıkladı. Bordo mavili kulüp, Galatasaray ile anlaşan milli futbolcunun sözleşmesinin feshedildiğini borsaya bildirdi.

Bordo mavili kulüp tarafından borsaya yapılan açıklamada, "Daha önce kamuoyuna açıklamış olduğumuz 09.07.2012 tarihli özel durum açıklamamızda, futbolcumuz Burak Yılmaz'ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlandığı bildirilmişti. Yapılan bu transfer görüşmeleri neticesinde kulübümüz ile F.C. Lokomotiv Moscow kulübü anlaşma aşamasına gelmiş olmasına rağmen, futbolcumuz Burak Yılmaz'ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübü ile anlaşamaması dolayısıyla bu transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlanmıştır.

Bunun ardından futbolcu Burak Yılmaz kulübümüz ile arasındaki 25.07.2011 tarihli sözleşmenin 6-D maddesini, Galatasaray Kulübü aracılığıyla kullanarak, serbest kalma yoluna gitmiştir. KDV hariç 5.000.000.-EUR peşin ödeme ve futbolcunun bir sonraki transferinden KDV hariç %25 pay verme şartlarının, Galatasaray Kulübü tarafından tamamlanması dolayısı ile futbolcu Burak Yılmaz ile kulübümüz arasındaki 25.07.2011 tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir" denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...