Kariyerini Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan'da sürdüren milli golcü Burak Yılmaz, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum Özel programına konuk oldu.

Burak, "Sivasspor maçı sonrası karar vermiştim. Galatasaray'dan ayrılmam gerek demiştim. West Ham dışında İtalya'dan da bir talip vardı. Başkanımızı ve yönetimimizi suçlamak istemiyorum ama ayrılıklar tek taraflı olmaz. FFP nedeniyle beni satmayı uygun gördüler. West Ham sezon başında yüksek bir teklif yapmıştı. 2. teklifleri o kadar yüksek olmayabilir." dedi.

"Galatasaray'dan bana kal diyen olmadı" diyen Burak, "Ama ben kararımı vermiştim. Kal diyen olsa da kararım değişmezdi. Ben İngiltere ya da İtalya'ya gitmek istiyordum. Ama Çin takımı bana reddedemeyeceğim bir teklif yaptı. Düşünmedim bile." şeklinde konuştu.

Türkiye'den teklif aldığını söyleyen golcü oyuncu, "Büyük konuşmak istemiyorum ama Türkiye'ye dönmeyeceğim. Şenol Hoca bana transfer teklifi yapmadı. Hatta beni istemediğini söyledi. Türkiye'den teklif var ama kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum." dedi.

Milli Takım hakkında da konuşan Burak, "Bizim Fatih hocamızla hiçbir zaman iletişimsizliğimiz olmadı. Bize bağırır, çağırır ama biz ona hiçbir zaman karşı gelmedik. Hollanda'yı saf dışı bırakıp direkt gittik. O platformda Türk bayrağının dalgalanması çok önemliydi. Kesinlikle o turnuva bizim için iyi değildi. Hoca da belki bizi hazır görmedi. Fatih hoca biz senelerce tanıyor bunu dile getirmiştir. Yüzde yüz haklıdır. Ben bir arkadaşımın açığını gördüğüm zaman onu örtbas etmeye çalışırım. Onu uyarmaya çalışırım. Bizi basın önünde o kadar eleştirmenin yeri ve zamanı doğru değildi. Bizi yerden yere vurmak doğru değildi, o maçlar sırasında. Hocaya da yansıyordu bu. O dönemde futbolcuların çok üzrine gidildi, harap oldular. Şampiyon sonrasında da hocamız çok eleştirildi. Biz severken de döverken de ortayı bulamıyoruz. Hatayı görüp o zaman örtbas edebilirlerdi. Kimsenin önünde eğilecek hata yapmadık." ifadelerini kullandı.