Sarı kırmızılı kulüpten Burak Yılmaz için sözlü olarak bilgi alan West Ham United, önümüzdeki günlerde milli oyuncu için resmi teklif yapacak. Ancak Galatasaray Yönetimi, Burak Yılmaz'ı 15 milyon Euro'dan aşağı bırakmak istemiyor. West Ham United teknik direktörü Slaven Bilic ise Burak Yılmaz'ı kadroda görmek amacında.

Geçtiğimiz sezon sözleşmesi 2019 yılına kadar uzatılan ve bu sezon Galatasaray'dan 2.8 milyon Euro sabit ücret alacak olan Burak Yılmaz'a transfer döneminde Lazio ve Roma kulüpleri de talip olmuş ancak yapılan temaslar sonuçsuz kalmıştı.

Burak Yılmaz'a menajer düzeyinde henüz bir teklif gelmezken, Medicana Sivasspor maçından sonra İngiliz kulübü temsilcilerinin deneyimli golcü ile görüşmek istediği belirtildi.

"WEST HAM'IN İLGİSİ VAR"

Golcü futbolcunun menajeri Ogan Tarhan NTV Spor'a yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı;

"Galatasaray kulübüne arayıp iletiyorlar teklifi. Bizi de ararlarsa önce kulüple temasa geçin deriz. Kulübün verdiği cevap aynı. Maçımız var. Maçtan sonra oyuncunun, hocanın, başkanın düşüncesine göre bakarız. Şu an herhangi bir rakam teklifi yok. Şu an bir şey yok. West Ham'ın ilgisi var. Bu söylemin maç öncesi kulübe ve takıma zarar vermesini istemiyoruz. Sonuçta resmi teklif gelirse kulübe gelir. Düşünelim birkaç gün diyebilirler, kesinlikle vermiyoruz diyebilirler. Tüm tasarruf kulüptedir. Burak'ın ne karar vereceği konusunda emin değilim, bunu kestirmek çok zor. Belli de olmaz, bu da bir tercih. Buradaki durumun analizini yapmamız lazım. Kolay bir şey değil. Bizim için geçmişteki başarılar iyi ama gelecektekiler de önemli. Londra'da oynamak, bir sıçrama da yaptırabilir kariyerinde."