NTV

Burak Yılmaz'ın alacağı ücret belli oldu

Anadolu Ajansı

Spor

Bordo-mavili kulüp, 3 yıllık anlaşma sağladığı milli futbolucu Burak Yılmaz'ın bonservisine 3,5 milyon euro, oyuncuya ise toplamda 10 milyon 650 bin euro garanti ücret ödeyecek.

Trabzonspor, transfer ettiği Burak Yılmaz için Çin kulübü Beijing Guoan'a 3,5 milyon euro bonservis, milli futbolcuya ise 3 yıl için toplam 10 milyon 650 bin euro garanti ücret ödeneceğini açıkladı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'ın kulübümüze kesin transferi konusunda, Beijing Sinobo Guoan ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Beijing Sinobo Guoan'a sözleşme fesih bedeli olarak 3,5 milyon avro ödenecektir." denildi.

Burak Yılmaz'a verilecek garanti ücretle ilgili açıklamada ise, "Profesyonel futbolcumuz Burak Yılmaz ile 2019-2020 futbol sezonu sonuna kadar (3 yıllık) anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncumuza, her bir sezon için 3 milyon 550 bin avro garanti ücret ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.

ETİKETLER