Burcu Hakyemez: Fenerbahçe'ye final four yakışır

Galatasaray'ı zorlanmadan geçen Fenerbahçe Acıbadem'in asıl hedefi Şampiyonlar Ligi final four'u olmalı.

Aroma Bayanlar 1. Ligi’nin ilk haftasında Galatasaray ile Fenerbahce Acıbadem  karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta erkeklerde geç açılmasına rağmen sahadan galip ayrılan taraf sarı-lacivertliler olmuştu. Bayanlarda maçtan galibiyetle ayrılan yine Fenerbahçe oldu.

Evsahibi Galatasaray, maça Gözde, Krsmanovic, Deniz, Menezes, Djerisilo, Elif ve liberoda Ayça ilk altısıyla başlarken; Fenerbahçe Acıbadem ise Çiğdem, Eda, Naz, Osmokrovic, Alice Blom, Gamova, Naz ve liberoda Nihan ilk altısıyla sahadaydı.

İlk sette etkili servis kullanan taraf Fenerbahçe Acıbadem oldu. Galatasaray, manşet ve hücum organizasyonunda istenileni veremeyince Fenerbahçe Acıbadem, ikinci teknik molaya 7-16 önde giren taraf oldu.  Fenerbahçe Acıbadem, etkili servislerin yanında, iyi defanslarıyla dikkat çeken Nihan oldu. Fenerbahçe Acıbadem de manşetlerin iyi gelmesiyle oyunu iyi kuran Naz,  Elif’e karşı daha avantajlıydı. İyi hücum yüzdesi yakalayan Fenerbahçe, Gamova ve Nati ile etkili oldu. Seti 14-25 ile kazanan geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe Acıbadem’di.

İkinci sete iyi servisle başlayan Galasaray olduysa da setin ilerleyen sayılarında üstünlük yine sarı-lacivertlilere geçti. Nihan’ın iyi oyunu ile Naz’ın akıllı pas dağılımları birleşince ikinci teknik molaya ilk sette olduğu gibi önde giren Fenerbahçe Acıbadem oldu. İkinci sette Nati ve Gamova’nın hatasız hücumlarına, Çiğdem ve Eda’nın etkili orta hucumları da eklenince set yine 14-25 sarı-lacivertlilerin oldu.

Son sette üstünlük maçın genelinde olduğu gibi Fenerbahce Acıbadem’deydi.  Setin ilk yarısında Çiğdem‘in etkili servisleri karşısında libero Ayça’nın  arka arkaya yaptığı hatalar skorun diğer setlerde olduğu gibi açılmasına sebep oldu.  Geçen sezonun şampiyonu bu sene de cok iddali olduklari sinyallerini oyuna girip çıkan tüm oyuncularının etkili oyunuyla vermiş oldu.

Fenerbahce Acıbadem’in bu performansının gün geçtikçe yükseleceğine inaniyorum. Bu takımın hedefinin kesinlikle Şampiyonlar Ligi final four’u olması gerekiyor. Kadroya bakıldığında oyuncuların kimyaları tutmusş gibi gözüküyor.

Galatasaray manşette hatalı bir oyun sergileyince Elif istenilen performansı sergileyemedi. Manşetlerin düzelmesi ile Elif’in daha etkili bir oyun sergileyeceğine bu durumda da Galatasaray, takımının performansının aynı oranda artacağına inanıyorum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...