Burcu Hakyemez: Süper derbi

Eczacıbaşı Zentiva ile Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom arasındaki mücadelenin kalitesi, Avrupa Şampiyonası seviyesindeydi.

02.11.2009 - 10:50

Aroma Bayanlar Ligi’nde haftanın derbisinde Eczacıbaşı Zentiva, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’u konuk etti. Senelerdir süren ezeli rekabet, bu sefer de izleyenlere voleybol dolu dakikalar yaşattı.  Maç 3-2’lik skorla ev sahibi Eczacıbaşı Zentiva’nın oldu.

Eczacıbaşı Zentiva’da Mirka, Esra, Nesve , Maria, Maja, Natalia ve liberoda Gülden ilk altıda yer alırken, Vakıfbank Güneş Sigorta TT’de Nikolic, Gözde, Maya Polyak, Maculewicz, Özge, Neslihan ve liberoda da Gizem ilk altıda yer alan isimler oldu.

Eczacıbaşı Zentiva, maçın ilk setinde Süper Kupa finalinde yaşamış olduğu manşet sıkıntısını VGSTT karşısında yaşamaya devam etti. Bu maçta Neriman yerine forma giyerek maça ilk altı başlayan Natalia’ya manşette aksayınca, VGSTT sete iyi başlayan taraf oldu. İyi servis ve bloklarla rakibini kilitleyen takım Vakıfbank Güneş Sigorta TT’ydi. Eczacıbaşı Zentiva,  Mirka’nın hücumlarıyla ayakta kalmaya çalıştı. Fakat Mirka’nın iyi hücumları VGSTT’nin inatçı oyununu  kırmayı başaramadı.

İkinci sete iyi baslayan taraf VGSTT oldu. Neslihan’ın etkili servisleri ve Maya Polyak’ın iyi hucum ve bloklarıyla Eczacıbaşı’nı adeta sahadan sildiler. Bu setin ikinci teknik molasından sonra skoru 8-16’dan 12-16’ya getirmeyi başaran Eczacıbaşı’nda Nesve’nin servisleri etkili oldu. Natalia’nın manşette aksamasına karşın bir önlem alamayan Cuccarini, yine seti kaybeden taraf oldu. VGSTT’de setin ikinci yarısında işler biraz aksıyor gibi olsa da toparlanmayı bildiler.

Maçın üçüncü ve dördüncü setlerinde ilk iki sete nazaran daha iyi bir performans sergileyen ve rakibinin hatalarından en iyi şekilde yararlanan Eczacıbaşı Zentiva, zaferle ayrılan taraf oldu. Mirka’nın hücumdaki etkili oyununa Natalia ve zaman zaman Esra’dan da yardım geldi. Ortadan yine çok az hücum etmelerine rağmen blok organizasyonları ilk iki sete göre daha iyiydi. Vakıfbank Günes Sigorta Türk Telekom’da ise hatalı oyun göze çarptı. Neslihan, hücumda daha hatalı oynayıp, servise manşette de Nikolic aksayınca ortadan da istenilen toplar kullanılamadı ve VGSTT’de performans düştü.

Maçın final seti ve 4.setinde derbiye yakışır bir voleybol sergilendi. 4.setin ikinci yarısındaki ralliler Avrupa Şampiyonası’nda yoktu.  Maçın adamı Eczacıbaşı’nda +16 sayıyla Mirka olurken, Vakıfbank Günes Sigorta’da 3 isim çok etkili oynadı. VGSTT’de Maya Polyak +13 , Maculewicz +8 ve Neslihan ise +7 sayı ile oynadı. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...