Burcu Hakyemez'le Son Set

Tarihinde ilk şampiyonluğunu kazanan Belediye, koç Nedim Özbey’den libero Barış’a kadar tüm ekibiyle zaferi sonuna kadar hak etti.

24.04.2009 - 15:11

2008-2009 Aroma Erkekler 1.liginde play off final serisinde geçen sezonun şampiyonu Fenerbahçe’yi 3-1’lik seri ile geçerek, kupayı kaldıran ekip İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu. 19 yıllık tarihinde voleybolda bir ilke imza atarak kupayı müzesini götürme hakkı kazanan lacivert-turuncularda, maç sonrasında çok büyük bir coşku vardı. Sezonun başında bir ilke daha imza atan ve ilk kez düzenlenen Balkan Kupası’nı kazanmayı bilen İstanbul Büyükşehir Belediye oyuncuları Türkiye’de de en iyi takım olduklarını bu şampiyonlukla göstermiş oldular.

Haldun Alagaş Spor Salonu’nda oynanan serinin 4.maçına 2-1’lik avantajla çıkan ekip ev sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ydi. Maçın ilk sayısından itibaren kendine güvenen, hırslı, motive ve inançlı bir oyun sergileyen lacivert-turuncular, şampiyonluğun geleceğinden hiç kuşku duymadan oynadılar. İlk iki set başa baş geçse de her zaman daha çok isteyen ekip olduklarını biz izleyenlere hissettirdiler.

Öncelikle bu takımı bir araya getiren ve özellikle play-off serisinde en iyi şekilde motive eden sevgili Nedim Özbey, tebrikler....Senelerini voleybola adamış Nedim abimize bu başarı geç bile geldi. Voleybola gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde gerekse milli takımlarda vermiş olduğu hizmetler için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şampiyon takım kadrosuna değinmek gerekirse;

Takıma bu sene katılan ve Türk voleybolunun en yetenekli oyuncularından ikisi sevgili Volkan Güç ve Ulaş Kıyak.....Bu ikili sezon başında Halkbank’tan ayrılıp, İBB’ye transfer oldu. İkilinin pasör ve pasör çaprazı mevkilerindeki muhteşem uyumu, takımlarını ateşleyen hırslı oyunları İBB ye bu şampiyonluğu getirmede büyük bir pay sahibi....Zaten serinin son maçında da MVP şeçilen Volkan ve en iyi pasör olan Ulaş bir kez daha ne kadar doğru transferler olduklarını göstermiş oldular....

Olimpiyat Şampiyonu Amerikan Milli Takımı’nın etkili oyuncuları Millar ve Touzinsky’yi de atlamamak lazım. Seride sakatlığı sebebi ile forma giyemeyen ama serinin 4. maçında her şeye rağmen sahaya tecrübesini yansıtan Millar’ı alkışlamamak ve takdir etmemek mümkün değil. Touzinsky ise finalin en iyi servis karşılayan oyuncusu seçilerek hem hücumda hem de savunmada ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu hepimize bir kez daha göstermiş oldu.

Trommel. Hollanda Milli Takımı’nın baş smaçörü bütün seri boyunca takımı sırtlayan skorerlerin başında geliyordu. Final serisinin son maçında en iyi smaçör seçilen Hollandalı oyuncu, solak olmasının avantajı ile 4 numaradan Fenerbahçe bloklarını delip geçen isim oldu. İzlerken büyük keyif aldığım Trommel, önümüzde sezonda rakiplerinin korkulu rüyası olmaya devam edecektir.

Özkan’ı da atlamak istemem... Gerek hırsı, gerekse takıma katkıda bulunan etkili orta hücumları ve blokları ile takımının başarısında öemli bir rol üstlendiğini vurgulamak isterim....

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni şampiyon bir takım yapan kuşkusuz tecrübesi, hırsı ve liderlik vasıflarıyla öne çıkan kaptan Barış Özdemir’den başkası olamaz.... Her takıma lazım diyebileceğimiz tecrübeli libero Barış, uzun bir aradan sonra play-off maçlarında takıma katılarak, klasını konuşturan oyunculardandı.... Üstün liderlik vasıfları sayesinde takımını her zaman en iyi şekilde toparlayabilen Barış, final serisinin de en iyi libero unvanını kazanan oyuncusu oldu.

Voleybolseverlere final serisine yakışır maçlar izleten İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fenerbahçe takımlarına bir kez daha teşekkürler...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...