Birçok Anadolu takımı, yeni sezon hazırlıklarını, artık şampiyonluğu da düşünerek yapmaya başladı. Anadolu kulüplerinin yetkilileri ve teknik adamları, gelecek sezon zirveyi zorlayan takım sayısının artacağı görüşünde birleşiyor.
 
GENÇLERBİRLİĞİ BAŞKANI CAVCAV
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Bursaspor'un amatör ruhla şampiyonluğa ulaşmasının diğer takımlar için çok önemli bir etken olduğunu ifade etti.

"Anadolu'nun ufkunu açan Bursaspor'un başarısını" takdir ettiğini belirten Cavcav, ''Böyle bir şampiyonluk, Anadolu takımlarının önünü açmıştır. Bu feyzle Gençlerbirliği'nin bu sene üst sıralarda derece girmesini arzu ediyorum" dedi.

ANKARAGÜCÜ KULÜBÜ BASIN SÖZCÜSÜ KAVLAK
Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, Bursaspor'un şampiyonluğunun, diğer Anadolu kulüplerinin de şampiyon olabileceklerini kanıtladığını söyledi.

"Artık ligler başlarken, spor kamuoyu 3 büyük kulüpten hangisi şampiyon olacak diye gündemi meşgul etmeyi bırakacak ve diğer Anadolu kulüplerini de dikkate alacak" diyen Kavlak, şunları kaydetti:
"Tüm kulüpler, önümüzdeki yıllarda, 'Bursaspor ile birlikte biz de şampiyonluk yarışında varız' demek için harekete geçeceklerdir. 100. yılımızda, biz de aynı başarıyı yakalamak için şimdiden çalışmalara başladık. Bursaspor'un tattığı o inanılmaz duyguyu, biz de Ankaragücü'ne gönül verenlere tattırmak için çalışacağız."

KAYSERİSPOR ASBAŞKANI MİRABOĞLU
Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, geçen sezon Bursaspor kadar kendilerinin de şampiyonluğu hedeflediklerini belirtti.

Bursaspor'un şampiyon olmasının Türk futbolu adına çok önemli bir gelişme olduğunu ve "Anadolu'dan şampiyon çıkmaz'' diyenlerin tezinin iflas ettiğini anlatan Miraboğlu, "Gelecek sezon şampiyonluk mücadelesi yapabilecek bir takım oluşturmak istiyoruz. Bursaspor'un şampiyon olması, Anadolu takımlarının şampiyonluğunun ütopya olmadığını ortaya koydu. Biz de şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Bursaspor'dan sonra Anadolu'dan çıkan bir diğer şampiyon neden Kayserispor olmasın? Diğer Anadolu takımlarının da aynı doğrultuda hedef büyütmesi gerekiyor" diye konuştu.
 
SİVASSPOR TEKNİK DİREKTÖR BAKKAL
Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, gelecek sezon kesinlikle hedefli bir takım olacaklarını bildirdi.

Futbolseverlere coşkulu, keyif veren, iyi futbol oynayan bir takım izlettirmeyi hedeflediklerini anlatan Bakkal, "Önceki yıllardaki başarıyı veya daha fazlasını yakalama düşüncesindeyiz" dedi.

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal da önceki 2 sezon ligde şampiyonluğu kovaladıklarını, Türkiye Kupası'nda yarı final oynama başarısı gösterdiklerini, önemli başarılara imza attıklarını, Avrupa kupalarında mücadele ettiklerini anımsattı. Yeni sezon için güçlü bir kadro kurmaya çalıştıklarını ifade eden Ünsal, "Önümüzdeki sezon ilk 5'i zorlayacak bir Sivasspor olacak" diye konuştu.
 
GAZİANTEPSPOR BAŞKANI KIZIL
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Bursaspor'un ligi şampiyon tamamlamasının diğer Anadolu kulüplerinin çıtalarını yükseltmesine neden olduğunu belirterek, bu sene hayal kırıklığı yaşamamak için ince eleyip sık dokuduklarını söyledi.

Bursaspor'un şampiyon olmasının, bazı tabuların yıkılmasına vesile olduğunu kaydeden Kızıl, şu görüşleri dile getirdi:
"Türk futbolu bundan sonra daha da ileri gidecek. Artık yeni sezonda çıta yükselmiştir. Gaziantepspor her zaman üst sıralar için mücadele eder. Ama şimdiden iddialı konuşmak doğru değil. Başarılı olmak için çok çalışmalıyız. Lige iyi hazırlanıp, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Yeni sezonda Süper Lig'in daha heyecanlı geçmesini bekliyorum. Diğer takımlar çok ciddi anlamda takviye yapacaklar. Gelecek sezon yarış çok daha hızlı olacak."

ANTALYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZDİLEK
Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Bursaspor'un şampiyonluğunun, Anadolu takımlarının şampiyon olabileceğine inançlarını, kendilerine olan güvenlerini artırdığına dikkati çekti.

Her takımın yeni futbol sezonunda daha güçlü bir kadro kuracağını ve daha iyi yerlere gelmek isteyeceğini ifade eden Özdilek, "Kayserispor, Gençlerbirliği, Antalyaspor gibi takımlar Süper Lig'in üst sıralarını zorlayan takımlar olacaktır. Sivasspor önceki sezon üst sıraları zorladı. Bu yıl Bursaspor şampiyon oldu. Anadolu takımları şampiyonluğun kendileri için uzak olmadığını gördü. İstekleri daha da fazlalaştı" diye konuştu.

Antalyaspor bu yıl Süper Lig'i 9. sırada tamamladığını hatırlatan Özdilek, "Önümüzdeki yıl bulunduğumuz konumdan daha iyi olmalıyız. Bunun aşağısını düşünemiyoruz. Üst sıraları zorlayan takımlar gelecek sezon artacak. Artık her takım daha iyi olacak. Antalyaspor da daha iyi yerlere gelmek isteyecek. Amacımız üst sıraları zorlamaktır" dedi.

MANİSASPOR BAŞKANI YARALI
Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı, gelecek sezon hedeflerinin ilk 10 içerisinde yer almak olduğunu söyledi.

Yaralı, "Bursaspor geçtiğimiz sezon kendisine hedef olarak ilk 5 belirlemişti, sezon içerisinde iyi bir çıkış yakaladı ve ilk 3 hedefi koydu, ardından şampiyonluk geldi. Bizim Manisaspor olarak 2010-2011 sezonunda hedefimiz ilk 10 takım arasında yer almak. İyi bir çıkış yakalayabilirsek hedef çıtamızı yükseltiriz" diye görüş bildirdi.

ESKİŞEHİRSPOR ASBAŞKANI HOŞCAN
Eskişehirspor Asbaşkanı Mesut Hoşcan, Bursaspor'un şampiyonluğunun "Anadolu futbolunun önderi Eskişehirspor"un da hedefini yükselttiğini vurguladı.

Futbolda hiçbir başarının tesadüfi olamayacağını ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:
"Hedefimizi her geçen yıl yükseltiyoruz. Bursaspor'un şampiyonluğu sıradan bir şampiyonluk değil. Bursaspor (Anadolu'dan şampiyon çıkmaz) ön yargısını da yıktı. Hak eden bütün takımların şampiyon olacağı görüldü. Bursaspor, futbolun bir takım oyunu olduğunu, paranın ve yıldız futbolcuların şampiyonluk için yeterli olmadığını kanıtladı. Bursaspor'un şampiyonluğu Anadolu futbolunun önderi Eskişehirspor'un da hedefini yükseltti. Gelecek sezon zirveyi hedefleyen bir takım olacağız."
 
KONYASPOR BAŞKANI KARAPINAR
Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Konyaspor'un kulüp başkanı Bahattin Karapınar, ''Konyaspor'u layık olduğu Süper Lig'e taşıdık, ancak herşey bitmedi. Bir yıl aradan sonra yeniden yükseldiğimiz Süper Lig'de öncelikli hedefimiz kalıcı olmak" dedi.

Bu yıl ligde tutunmak için mücadele edeceklerini anlatan Karapınar, şunları kaydetti:
"Gelecek yıllarda ise Konyaspor'u daha yukarılara taşımak istiyoruz. Bursaspor, Anadolu kulüplerinin yolunu açtı. İleride biz de Bursaspor'un kazandığı başarıyı elde etmek için çalışacağız. Bunun için planlı şekilde çalışma yürüteceğiz. Akılcı transferler yapıp, bütçemizi aşmayacağız."
 
KARABÜKSPOR BAŞKANI TANKUT
Süper Lig'in yeni takımlarından Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, ''Bursaspor, Anadolu takımlarına şampiyonluk yolunda cesaret vermiştir" ifadesini kullandı.

Turkcell Süper Lig'de sürekli hedef büyütebilmek için çalışacaklarını belirten Tankut, hedeflerini şöyle anlattı:
"Uzun zamandır kulübümüzün altyapısına yatırım yaptık. Altyapımızı güçlendirdik. Daha önce iki defa yükseldiğimiz ve tekrar düştüğümüz Süper Lig'de bu kez kalıcı olacağız. Bunu sağlamak için iç ve dış transferlere dikkat ediyoruz. Bursaspor'un başarıları, yıldız oyuncu olmadan da neler yapılabildiğinin en büyük göstergesidir. Takım ruhunu ve kulübün ağırlığını taşıyacak oyuncularımızla ligde üst sıralarda yer alma hedefimizi başarmak uzak değil."
 
BUCASPOR BAŞKANI BEKTUR
Ligin yeni ekiplerinden Bucaspor'un kulüp başkanı Mehmet Bektur, "Altyapımızı da kullanarak, üç yıl içerisinde Bursaspor gibi olmak istiyoruz"1 dedi.

Anadolu'dan bir şampiyon çıkmasıyla ligdeki her takımın hedef büyüttüğünü kaydeden Bektur, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bursaspor'un şampiyonluğu, ligdeki rekabette herkesin var olabileceğini göstermiştir. Böylelikle her takım şampiyon olabilmeyi hayal edebilmektedir. Bu hayal bir beklenti haline de dönüşebilir. Biz ligin yeni ekibi olarak öncelikle ligde kalıcı olmak istiyoruz. Bunu sağladıktan sonra önümüzdeki 3 yıllık periyot içinde ligin üst sıralarında oynamakla ilgili bir beklentimiz var. Altyapımızı da kullanarak, üç yıl içerisinde Bursaspor gibi olmak istiyoruz."