Bursaspor pe'Shin'ini bırakmıyor!

Bursaspor Kulübü avukatı Oya Eroğlu, gerekçe göstermeden ülkesine giden Shin Young Rok'un kendilerinin izni olmadan Rusya'nın Tom Tomsk forma giyemeyeceğini söyledi.

11.01.2010 - 17:18

Bursaspor, neden belirtmeden kentten ayrılan futbolcusu Shin Young Rok'un peşini bırakmıyor.

Bursaspor Kulübü'nün avukatı Oya Eroğlu Yakıcı, Shin'le ilgili yasal işlemlerin yapıldığını, bu futbolcunun Bursaspor'un izni olmadan başka bir kulüple sözleşme imzalayamayacağını söyledi.

Shin'in kulüpten herhangi bir alacağının bulunmadığını dile getiren Yakıcı, Koreli futbolcunun tüm hak edişlerinin zamanında hesabına yatırıldığını belirtti.

Yakıcı, Rusya Premier Lig ekiplerinden Tom Tomsk'un Shin Young Rok ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını duyurduğunun anımsatılması üzerine, ''Rus kulübü ile gayriresmi anlaşma yapmış olabilir. Ancak, bizim iznimiz olmadan Rus kulübünde forma giyemez'' dedi.

Bu futbolcu için Rusya'da geçici lisans çıkarılıp çıkarılamayacağı yönündeki soru üzerine Yakıcı, ''UEFA, zaman zaman futbolcular için uyuşmazlıklarda geçici lisans veriyor ama bunun için de Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) izin alması lazım. Biz TFF'ye futbolcuyla ilgili tüm mali yükümlülüklerimizi yerine getirdiğimizi belgelerle ilettik. Bu anlamda Rus kulübü Shin'i oynatmak istiyorsa Bursaspor ile anlaşmalı'' yanıtını verdi.

BURSASPOR'A BİR SPONSOR DAHA
Bursaspor, Bursagaz ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen törende, sponsorluk anlaşması Bursaspor adına İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı ile Bursagaz Genel Müdürü Hasan Erbil Doyuran arasında imzalandı.

Haluk Özkıyıcı, yaptığı konuşmada, Bursagaz'a, Bursaspor'a bugüne kadarki desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bursagaz'ın daha önce de Bursaspor'a sponsor olduğunu belirten Özkıyıcı, ''Sponsorluk anlaşması gereği Bursagaz'un ismi ve logosu futbolcularımızın giyeceği şortlarda yer alacak. Bursagaz'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz'' dedi.

Bursagaz Genel Müdürü Hasan Erbil Doyuran da kent için önemli bir değer olan Bursaspor'a destek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bursaspor'a destek amacıyla Bursa Atatürk Stadı'na da reklam verdiklerini anımsatan Doyuran, ''Bursaspor'un başarısı bizi gururlandırıyor. Bursagaz, kente 5 yılda çok ciddi yatırım yaptı. Amacımız Bursa'da kazandığımızı yine bu şehir için harcamak. Bursaspor'a da bu anlamda destek veriyoruz. Bursaspor'un şu an bulunduğu yer bizi sevindiriyor ve daha başarılı olması için desteğimiz sürecek'' dedi.

Bursasporlu yöneticiler Recep Bölükbaşı, İrfan Koç, Mehmet Kara, Hasan Saltan, Selçuk Eren ve Mustafa Yedikardeş ile Bursagaz Müşteri Hizmetleri Müdürü Osman Kipoğlu'nun da hazır bulunduğu törende, Haluk Özkıyıcı, Doyuran'a arkasında isminin yazılı bulunduğu forma hediye etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...