Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Fenerbahçe maçından sonra kalecisi Murat Şahin hakkında yapılan spekülasyonlara tepki göstererek, oyuncusuna sahip çıktı.

Vural, rol aldığı reklam filminin tanıtımının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ''Kalecimiz Murat'a güvenimiz tam'' ifadesini kullandı. Murat için ağır ithamlarda bulunulduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, ''Bunlar doğru şeyler değil, hakikaten mahkemelik olaylar. İnsanların onuruyla, kişiliğiyle oynayan çok saçma sapan demeçler veriliyor. Ona, 'Sana yönetim kurulu, arkadaşların ve teknik direktörün bir şey ima ederlerse ona üzül. Bizler senin yanındayız, bize çok iyi hizmet ediyorsun' dedik. Murat 8 ay top oynamadı. Çok ağır bir yükün altına girdi ve maçları ayak adalesindeki 2 santim yırtıkla oynadı. Böyle hizmet etmiş arkadaşımızı, bu şekilde değerlendirmeleri çok çirkin. Bizim ona güvenimiz sonsuz. Çok saçma sapan bir mevzu'' dedi.

''BURSASPOR ŞAMPİYON OLURSA BÜYÜK TAKIMLAR HATALARINI FARK EDER''
''Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyorum'' şeklindeki sözlerinden pişman olmadığını belirten Yılmaz Vural, 3 büyük takımı tutan çok sayıda kişinin de kendisi gibi bunu istediğini savundu.

Vural, ''İnsanlar, 51 yıldır temcit pilavı gibi aynı takımların şampiyon olmasından sıkıldı gibi geliyor. Değişiklik istiyor insanlar. Bursaspor da taraftarıyla, futbola tutkusuyla, imkanları anlamında buna yakışan bir kulüp. Böyle bir takım şampiyon olsun ki, büyük takımlar zaman zaman kendi dengelerini kaybettiler. Hem ekonomik anlamda, hem yönetilirken yaptıkları hatalarda, transferler, antrenör seçimlerinde hatalar yaptılar. Belki onlar böyle bir başarısızlık olursa, önümüzdeki yıllar için farklı projeler üretirler, futbolun lokomotifi olduklarının farkına varırlar'' diye konuştu.

Anadolu'dan bir takımın başarılı olmasını istemeyen insanların bir tek nedeni olabileceğini dile getiren Yılmaz Vural, ''Geçtiğimiz sezon Sivasspor, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Türk futboluna bir şey veremedi. Bir tek faydası, stadı düzeldi. Sivasspor, Şampiyonlar Ligi'nden elendi, hemen UEFA'dan da elendi. Bizi iyi temsil edemedi. Bursaspor da bizi önümüzdeki yıl Avrupa'da iyi temsil edemeyecekse şampiyon olmasın. Kendini değiştiremeyecekse, atak yapamayacaksa, kulüp yapısını değiştiremeyecekse, futbola katkısı olmayıp, sadece kendisine katkı yapacaksa şampiyon olmasın'' ifadelerini kullandı.

''KOMPLO TEORİLERİ HEP ÜRETİLİR''
Ankaragücü yöneticilerinin Fenerbahçe ile oynayacakları maçtan 15 gün önce yaptıkları açıklamayı ilginç bulduğunu belirten Vural, ''Bursaspor ile aralarındaki dostluk belli, tribünde birbirlerine destek veriyorlar. Ama maçlarında çok ihtiyaçları olmalarına rağmen birbirlerine müsamahaları olmadı. Zaten tribünde dost olmaları hepimizin istediği bir şey. Bunun çok iyi örneğini sergiliyorlar. Bizim de tribünde Eskişehirspor ile dostluğumuz var ama kendi sahalarında 2-0 yendiler. Verilen demeçler ise çok ağır. Durup dururken niye böyle bir demeç veriliyor? Fenerbahçe, esprili ve güzel bir karşılık verdi. Ligin sonunda birtakım komplo teorileri hep üretilir. Bu bizim huyumuz maalesef. Daum ile benim için de maçtan önce ne yapacaklar diye tartışmalar vardı. Hep kavga ortamı reyting yapıyor. Yapımızda bu var galiba'' dedi.

''KASIMPAŞA'DA DEVAM ETMEK İSTİYORUM''
Yılmaz Vural, gelecek sezon da Kasımpaşa'da devam etmek istediğini belirterek, ''Büyük takımlar ve milli takımda çalışma gibi bir imkan elde edene kadar Kasımpaşa'daki görevimi sürdürmeyi amaçlıyorum'' dedi.

Kasımpaşa'da kulüp başkanı, önemli yöneticileri, taraftarları ve oyuncularıyla çok iyi diyaloğunun olduğunu anlatan başarılı teknik adam, ''Bizle birlikte olmak istiyorlar. İnsan da sevildiği yerde olmalı. Önümüzdeki sene tesis yapılacak, Kemerburgaz'da önemli bir arsaya talip olduk, orada kamp tesisleri yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, stada yatırım yapacak. Zemin değişecek, karşıya tribün yapılacak'' ifadelerini kullandı.

Sivasspor ile bu hafta deplasmanda çok önemli bir maça çıkacaklarına da dikkati çeken Vural, ligde kalmayı garantilemek için en az 1 puan almayı hedeflediklerini söyledi.