Bursaspor'da 3 imza yolda

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan, gelecek sezonla ilgili transfer çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürdüklerini belirterek, ''3 önemli oyuncuyla imza aşamasına geldik'' dedi.

29.05.2010 - 12:20

Mestan, yaptığı açıklamada, Bursapor'un bu sezon Türk futbol tarihinde ''devrim'' olarak nitelendirilebilecek çok önemli bir başarıya imza attığını, bunun devamında gelecek sezon hem Turkcell Süper Lig, hem Şampiyonlar Ligi hem de Türkiye Kupası'nda başarılı olacak bir takım oluşturma gayreti içinde olduklarını söyledi.


Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın ''şampiyon'' kadroyu bozmama düşüncesinde olduğunu ifade eden Mestan, iskeletini bozmadan takıma hem futbolu hem tecrübesi hem de kişiliğiyle önemli katkılar sağlayacak oyuncuları transfer edeceklerini kaydetti.

Mestan, transfer çalışmalarına çok önceden başladıklarını vurgulayarak, ''Lig biter bitmez şampiyonluk sevincini yaşadıktan sonra hemen çalışmalara başladık. Gelecek sezonla ilgili 3 önemli oyuncuyla imza aşamasına geldik'' dedi.

Transfer konusunda kulübün menfaatlerini düşünerek isim açıklamayacaklarını belirten Mestan, kısa bir zamanda anlaştıkları oyuncuları imza töreninde kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.

Mestan, takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili henüz bir çalışmalarının olmadığını, bu isimleri oyuncuların kendileriyle görüşüp emeklerinden ötürü teşekkür ettikten sonra açıklayacaklarını belirtti.

Sezon öncesi hazırlık kampını geçen yıl olduğu gibi yine Avusturya'da yapacaklarına işaret eden Mestan, 8-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek hazırlık kampında yapacakları maçların henüz netlik kazanmadığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...