Bursaspor'un zirve aşkı

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, üç sene önce başkanlığa geldiğinde ortaya bazı büyük hedefler koyduğunu belirterek, ''Ama o zaman hayal gibi görünen başarıları yakalamayı başardık'' dedi.

18.02.2010 - 10:16

Yazıcı, yaptığı açıklamada, Bursaspor'un, küme düşme gibi büyük bir üzüntü yaşadığı, her yıl alt sıralardan kurtulma çabası içinde olduğu 10 yıllık bir sürecin ardından göreve geldiğini, o zaman Bursaspor'un zirveye oynaması gerektiğini dile getirdiğini söyledi.

Kulübün sportif, kurumsal ve idari anlamda başarılı olması için yoğun bir çalışma içine girdiklerini anlatan Yazıcı, Bursaspor'un bu dönemde hızla yukarı doğru tırmanışa geçtiğini, geçen yıl Avrupa kupalarına katılmayı son maçta kaçırarak ligi 6'ncı sırada tamamladıklarını anımsattı.

Yazıcı, geçen yılki çıkışın bazı kesimlerce ''tesadüf'' olarak değerlendirildiğini dile getirerek, ''Bu sezonki başarımız, geçen sezonun ikinci yarısındaki çıkışın tesadüf olmadığını gösterdi. Biz Bursaspor'un zirveye oynayacak potansiyeli olduğunu biliyorduk. Üç sene önce başkanlığa geldiğimde bu hedefleri ortaya koymuştum. Ama o zaman hayal gibi görünen başarıları yakalamayı başardık. O günlere bakın o hayal gerçek oluyor. Dolayısıyla Bursaspor yerini buluyor'' diye konuştu.

Elde edilen başarılarla birlikte Bursasporlu futbolcuların da yıldızının parladığını ifade eden Yazıcı, ayrıca, önceki dönemlerin aksine genç yıldızları satmadıklarını bildirdi.

''HEDEFİ OLMAYAN TAKIM YILDIZ OYUNCUSUNU SATAR''
Yazıcı, başta Sercan Yıldırım ve Volkan Şen olmak üzere birçok oyuncularına yurtiçi ve yurtdışından teklifler geldiğini anlatarak, şöyle devam etti:
''Ben Sercan'ı satmayacağımı en başta söylemiştim. Hedefi olmayan bir takım yıldız oyuncusunu satar. Hangisi önemli; Bursaspor'un para kazanması mı, kupalara, zirveye oynaması mı? Tabii ki kupalara oynaması... Kadromuzda yıldız oyuncular barındırarak yolumuza devam edeceğiz.

Yıldız oyuncu satıp onun yerini dolduracak adam alamazsan bir yere gidemezsin. Biz yepyeni, daha iyi bir Bursaspor için çalışmaları sürdürüyoruz. Gelecek sezon için neler yapabileceğimizi herkes sezon sonunda görecek.''

''Bursaspor'un birkaç yıl sonra şampiyon olabileceğini görebiliyor musunuz?'' yönündeki soruya Yazıcı, ''Niye birkaç yıl sonra, belki bu yıl Bursaspor'u şampiyon görürüz. Ben 'her sene zirveye oynayan Bursaspor' diyorum. Bu zirvede şampiyonluk da var, ikincilik de, üçüncülük de'' yanıtını verdi.

Yazıcı, ''Bursa kenti ve Bursaspor camiası sizce şampiyonluğa hazır mı?'' yönündeki soruyu ise, ''Eğer şampiyon olursak herhalde 9 şiddetli bir zelzele olur. Bursaspor bugüne kadar hep alt sıralara oynadı. Elbette şampiyonluğun psikolojik etkileri olur ama Bursaspor'un çok önceleri zirve yarışında olması gerekirdi'' diye yanıtladı.

''Kalıcı başarılar için kulübün kurumsallaşması önemli. Sportif başarıların yanında kulübün kurumsallaşması için de çalışma yürütüyor musunuz?'' sorusu üzerine ise Yazıcı, ''Tesisleşmeden tutun, Bursaspor'un her anlamda yukarı çıkması için gerekli girişimler yapılıyor. Hep daha iyisi daha yukarısı için çok çalışıyoruz'' dedi.

Yazıcı, teknik heyet ve taraftarlar arasındaki bütünleşmeye ilişkin olarak ise, ''Taraftarların teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile bu kadar bütünleşmesi çok güzel. Bunun devam etmesi lazım. Bu birlikteliğin sonu başarı getirir'' değerlendirmesinde bulundu.

Bursa'ya yapılması düşünülen yeni stat için çalışmaların yaz aylarında başlayacağının altını çizen Yazıcı, ''Yıldız oyuncularınızı satmıyorsunuz? Yıldız oyuncu transferi düşünüyor musunuz?'' sorusuna da, ''Onlar sürpriz. söylenmez şimdi. O günler gelsin, gerekli açıklamayı yaparız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...