Button: Daha iyiye gidiyoruz

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin galibi Jenson Button, aracının performansından çok memnun kaldığını söyledi.

Haberler 07.06.2009 - 17:43

Button: Daha iyiye gidiyoruz

Formula 1 ING Türkiye Grand Prix'sini ilk sırada tamamlayan Brawn GP takımının İngiliz pilotu Jenson Button, arabasından son derece memnun olduğunu söyledi.

Yarış sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Button, ''Bugün araba çok güzeldi. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz'' derken, takımdaki herkesin, işini iyi yapması için kendisine yardımcı olduğunu ifade etti.

Yarışa ikinci sırada başlamasına karşın, Red Bull pilotu Sebastian Vettel'in araç hakimiyetini kaybetmesi sonrası liderliği aldığını anlatan Button, ''İkinci sırada start aldım ve yerimi korumayı başardım. Daha sonra Vettel'in aracının hakimiyetini kaybetmesinin ardından da liderliği aldım. Fırsat geldi ve ben de bu fırsatı kullandım. Mümkün olduğu kadar dayanıklı ve tutarlı olmaya çalıştım. Arkamda olduğu zamanlarda Vettel'in tabii ki baskısını hissettim, ancak hızımı artırarak arayı açmayı başardım. Bahreyn ve Barcelona'nda da Red Bull araçları hızlıydılar. Biz bugün bir adım öne geçtik'' dedi.

İngiliz pilot, sıradaki İngiltere Grand Prix'sine büyük önem verdiğini de aktararak, ''İngiltere Grand Prix'si benim için çok önemli ve özel. İstanbul'dan da bu şekilde oraya gitmek çok güzel bir duygu. Orada neler olacağını dört gözle bekliyorum'' diye konuştu.

Bu arada, Jenson Button'a basın toplantısında, Formula 1'in efsane pilotlarından Michael Schumacher'e ait ilk 7 yarışta 6 galibiyet rekorunu da tekrarladığı hatırlatıldı.

WEBBER: PİSTTE İYİ İŞLER YAPTIK
Formula 1 ING Türkiye Grand Prix'sini ikinci olarak tamamlayan Red Bull takımının Avustralyalı sürücüsü Mark Weber, ekip olarak pistte iyi işler yaptıklarını kaydetti.

Yarışa lider olarak başlayan takım arkadaşı Sebastian Vettel'in yaptığı hatanın kendisinin işine de yaradığını aktaran Webber, ''Gerçekten pistte yaptığımız işler oldukça iyiydi. Sebastian Vettel'in stratejisi ise kendisine ait. Liderliği ve ikinci sırayı kaybetti. Her zamanki gibi çok çalıştım. Yarış içinde zorladık ama ikinci ve üçüncü sıralarda tamamladık. Startta biraz geride kaldım ama ilk turda yapılan hatalardan sonra ben de yerimi aldım. Daha sonra Sebastian'ın yapmış olduğu hata aslında benim de işime yaradı'' şeklinde konuştu.

VETTEL: ÇOK MUTLU DEĞİLİM
Yarışa ilk sırada başlamasına karşın, yaptığı hatalarla üçüncü sırada tamamlamak zorunda kalan Red Bull ekibinin 22 yaşındaki Alman pilotu Sebastian Vettel, sonucun kendisini çok mutlu etmediğini belirtti.

Startta ilk sıradaki yerini korumasına karşın, daha sonra iki kez arabasının hakimiyetini kaybettiğini anlatan Vettel, ''Benim hatamdı. Gerçekten çok zordu. İlk ve ikinci turda sorun yaşadım. Ancak Button da bugün çok hızlıydı. Yakalamak çok zor olacaktı. Şans bizim için geride kaldı diyemeyiz. Hala önümüzde şanslar var. Sonuca bakınca çok mutlu değilim ama üçüncü sırada iyi bir şey. Lider olarak başlamıştım ama ilk turda işler iyi gitmeyince böyle oldu. Yine de sonuna kadar kovalardım'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...