Button şaşırdı

Son Formula - 1 şampiyonu Jenson Button, yeni sezonda şahit olduğu başa başa mücadelenin kendisini şaşırttığını söyledi. İngiliz pilota göre, kazanmayı teşvik etmek amacıyla oluşturulan yeni puanlama sistemi, henüz meyvelerini vermiş değil.

Haberler - Ntvspor 08.04.2010 - 16:07

Button şaşırdı

Formula - 1 sezonunun ilk 3 yarışında 3 ayrı pilot galibiyete ulaştı. Pilotlar Şampiyonası'nda ise bir başka yarışçı, Felipe Massa lider. Birer Grand Prix galibiyeti bulunan Fernando Alonso ile Sebastian Vettel 2 puan farkla ikinci ve üçüncü; geçen sezonun şampiyonu ve bu sezonki Avustralya Grand Prix'sinin galibi Jenson Button ise 4. sırada...

Button işte bu başa baş rekabetin kendisini şaşırttığını söyledi. Mc-laren sürücüsü, kişisel web sitesinde yer alan açıklamada, puanlama sisteminin değişmesi nedeniyle farklı bir tablo görmeyi beklediğini itiraf etti. Button, "Yeni puanlama sisteminin istikrarlı pilotlardan ziyade hızlı olanları ödüllendireceğini düşünen tek kişi ben değildim. Ama sezonun ilk 3 yarışı, istikrarın hala çok önemli olduğunu bize gösterdi" dedi. İngiliz pilot, yeni puanlama sisteminin karmaşıklığını anlamak için birkaç yarış daha geçmesi gerektiğini savundu. bununla birlikte "Bence istikrar, önemli olmaya devam edecek." diye konuştu.

Formula bir şampiyonası'nda bu sezon uygulanmaya başlayan sisteme göre yarış birincileri 25, ikinciler 18, üçüncüler 15 puan alıyor. Önceki sezonlarda ilk 3'e girenler arasında sadece ikişer puan fark vardı.

Sayfa Yükleniyor...