Button: Soğuk Red Bull'a yaradı

Formula 1'de liderliğini sürdüren Brawn GP pilotu Jenson Button, "Daha çok yarışma kazanmalıyız. Red Bull, İngiltere'de soğuk havadan yararlandı" dedi

23.06.2009 - 13:51

Formula 1'de Pilotlar Şampiyonası lideri Brawn GP pilotu Jenson Button, Red Bull takımının Silverstone'daki üstünlüğünün ardından önümüzdeki yarış Almanya Grand Prix'siyle yeniden kazanacak düzeye gelmek zorunda olduklarını söyledi.

İngiliz pilot, " Silverstone'da Rubens'e (Barrichello) 3 puan kaybettim. Hala aramızda 23 puan fark var. Bu oldukça büyük bir fark. Rubens benim takım arkadaşım ve aynı aracı kullanıyoruz, onun durumunu her an bilebilirim. Oysa, Vettel'in ve Red Bull'un perfornmansının ne olacağını asla bilemeyiz. Dolayısyla yarış kazanmalıyız. Üçüncülükle, dördüncülükle yetinemeyiz" diye konuştu.

Button, İngiltere'den duble ile ayrılan Red Bull takımının otomobilini çok geliştirdiğini kabul etti. Ancak Red Bull'ların son yarışta kendilerinden daha hızlı olmasını büyük ölçüde soğuk hava şartlarına bağladı. Brawn Grand Prix pilotu ayrıca, rakiplerinin diğer pistlerde Silverstone'daki kadar hızlı olmayacaklarını savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...