Hemen hatırlatalım Diamond League Oslo Grand Prix'sini bu gece saat 21'den itibaren NT VSPOR'dan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Diamond League'nin Oslo'da düzenlenecek 3. ayağında, yine birçok yıldız tartan piste çıkacak.

100 metre erkeklerde sezonun en formda isimlerinden Jamaikalı Asafa Powell'ın, Olimpiyat dördüncüsü Churandy Martina ve Jamaika 4x100 bayrak takımından arkadaşı Michael Frater ile yan yana koşacağı yarışta, kendisine ait sezonun en iyi derecesini geliştirip geliştiremeyeceği merakla bekleniyor.

Ancak Oslo'da seyircileri en çok heyecanlandıracak yarış, erkekler cirit atma olacak. Dünya ve olimpiyat şampiyonu Andreas Thorkildsen ev sahibi olarak çıkacağı yarışta, eski dünya şampiyonu Tero Pitkämäki'yle mücadele edecek.

Oslo'da erkekler 5 bin metre de önemli bir rekabet var. 13 dakikanın altında koşmayı başarmış 12 atletin yarışacağı 5 bin metrede, favoriler doha grand prix'inin galibi Eliud Kipchoge ve Kenya asıllı Amerikalı eski dünya şampiyonu atlet Bernard Lagat.

Kadınlar 200 metrede eski dünya şampiyonu Debbie Ferguson-Mckenzie, Amerikalı sprinter Carmelita Jeter ile karşılaşacak.

400 metrede yine önemli bir rekabet yaşanacak. Büyük britanya adına yarışacak Christine Ohuruogu, Jamaikalı Shericka Williams'ın karşısına çıkacak. Oslo'da büyük bir hayran kitlesine sahip iki kadın atlet de sahne alacak. 100 metre engellide Amerikalı Lolo Jones yarışırken, yüksek atlamada dünya şampiyonu Hırvat Blanka Vlasiç rakiplerini geride bırakmaya çalışacak.