Karşılaşmayı değerlendiren Tudor "Futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İsteyen, pozisyonlara giren, yaratan bir Galatasaray vardı. Sivasspor organize ve defansif anlamda sert bir takım. Bugünkü galibiyetten dolayı mutluyum. Sivasspor dersine iyi çalışmış. Her rakibe karşı bu böyle olacak. Daha fazla çalışacaklar. Bizden puan almaya çalışacaklar. Bugün iyi yaptığımız şeyler vardı. Bunları geliştirmeye devam etmeliyiz" dedi.

Maçı 2 golle tamamlayan Tolga Ciğerci'nin performansına değinen Hırvat teknik adam "Tolga'yı tebrik ediyorum. Sezona böyle başladığı için onun adına çok mutluyum. Kariyerimde birlikte çalıştığım en profesyonel oyunculardan biri. Futbolla yaşıyor. Geçen seneden daha iyi bir performansı var. Bu da bizim oyun yapımızdan kaynaklanıyor. Çok mutluyum. Tolga'ya milli takımda da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Igor Tudor, "Galibiyetten dolayı çok mutluyum. İyi bir performans sergiledik. Kolay bir galibiyet de olmadı. Rakibimiz iyi oynayan, organize ve sert bir takım. Böyle bir rakip karşısında 3 gol atmak, yine 3-4 pozisyona girmek kolay değil." dedi.

Tolga Ciğerci'nin performansıyla ilgili bir soru üzerine Hırvat teknik adam, şunları söyledi:

"Tolga ve Gomis 3 maçta 4'er gole ulaştı. Bu, çok önemli bir sayı. Bu tempoyla 40 gol atabilirler. Takım olarak bir oyun anlayışımız var. Bu oyun stiliyle de takımdaki herkes gol atabilir. Benim için pozisyona girmek, üretken ve yaratıcı olmak önemli. Son 3 maçta da böyle bir Galatasaray vardı. Futbolcuların kalitesi çok önemli. Ben hoca olarak bir şeyler söylüyorum ama sahaya çıkıp bu yaratıcılığı sergileyen futbolcular. Onların performansı çok önemli."

Tudor, Tolga'nın başarılı bir performansı olduğu ve Feghouli'nin de takıma dönmesiyle tercihini nasıl kullanacağı sorusuna, "Önümüzde çok maç var, sadece 11 kişiye odaklanmamak gerekiyor. Mutlaka değişiklikler olacaktır. En iyi 11 oynayacaktır. Feghouli aramıza döndüğünde duruma bakacağız" yanıtını verdi.

"BÜYÜK İHTİMALLE ŞU ANDA BASIN MENSUPLARI KOCAMAN'I LİNÇ EDİYORDUR"

Hırvat çalıştırıcı, UEFA Avrupa Ligi'nden elenilmesi sonrası kendisi gibi soruları yanıtlamak yerine basın toplantısından ayrılan Aykut Kocaman hakkındaki soru üzerine, sarı-lacivertli teknik adama destek verdi.

"Büyük ihtimalle şu anda basın mensupları Aykut Kocaman'ı linç ediyordur" ifadesini kullanan Tudor, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Atiker Konyaspor'un başında olduğu dönemde göklere çıkarılıyordu. Ben Aykut Kocaman'ın çok iyi bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum. Sadece kötü bir başlangıç yaptı. Benim hikayem de çok basit. Geçen sezondan bu sezona 10 oyuncu değişikliği yaşadık. Türkiye'de düşünceler çok çabuk değişiyor. Yoksa ben aynı hocayım. Bu durum alınan sonuçlardan kaynaklanıyor. Sonuçlara göre yorum yapılıyor. Ben ise olaylara sonuç odaklı bakmıyorum."

Ayrıca, milli maçlar nedeniyle lige verilen araya değinen Tudor, bu durumdan hoşlanmadığını vurgulayarak, "İyi bir periyot içindeydik, iyi bir çıkış yakalamıştık. Milli maç arası olmasaydı daha iyi olurdu. Genel olarak da bu duruma bakışım iyi değil. Bazı oyuncular milli takımlara gidiyor, bazıları ise bu arada maç yapmıyor. Sakatlıklar yaşanabiliyor. Ara sonrası ilk maç problemli olabiliyor. Sonuçta ne olacağına bakacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, sarı-kırmızılı futbol takımına 3 gün izin verildiği duyuruldu.