Büyük slaloma İsviçre ve Norveç damgası

Erkekler büyük slalom yarışını İsviçreli Carlo Janka kazandı. Bu daldaki başarılarıyla ünlü Avusturyalı kayakçılar ise podyuma çıkmayı başaramadı. Türkiye adına yarışan Erdinç Türksever ise ilk turu tamamlayamayarak elendi.

Ntvspor 24.02.2010 - 08:36

Büyük slaloma İsviçre ve Norveç damgası

İsviçre, Olimpik büyük slalom yarışlarında 26 yıldır ilk kez zafere ulaştı. 23 yaşındaki Carlo Janka birinci turu tüm rakiplerinin önünde kapattıktan sonra 2 dakika 37.83 saniyelik dereceyle galip geldi.


Podyumu 2 Norveçli kayakçı tamamladı. Kjetil Jansrud sürpriz bir başarı yakaladı. Büyük yarışlarda daha önce hiç madalya kazanamayan Jansrud, saniyenin yaklaşık onda dördü farkla ikinci oldu. Alp Disiplini Dünya Kupası şampiyonu Aksel Lund Svindal ise üçüncü sırayı alarak Vancouver Oyunları'ndaki üçüncü madalyasını elde etti.

Son yıllarda büyük slalomdaki başarılarıyla öne çıkan Avusturyalı kayakçılar dördüncülükten öteye gidemedi. Marcel Hirscher dördüncü, Romed Baumann beşinci sıraya yerleşti. Torino Kış Oyunları'nda büyük slalom şampiyonu olan Benjamin Raich ise ikinci turda bir kapıya çarpınca unvanını koruma şansını büyük ölçüde yitirdi. Avusturyalı kayakçı yarışı altıncı sırada tamamladı.

TÜRKİYE İLK TURU GEÇEMEDİ AMA PAKİSTAN, PERU VE CAYMAN ADALARI GEÇTİ
Erkekler büyük slalom yarışında Erdinç Türksever, Türkiye adına Vancouver'da mücadele ederken ilk ayağı tamamlayamayarak elendi.

Vancouver'da yer alarak tarihinde ilk kez Kış Olimpiyat Oyunları'na katılan Pakistan, Peru ve Cayman Adaları'nın sporcuları ilk ve ikinci turu tamamlamayarak dikkat çekti.

Peru'dan Manfred Reyes Oettel, 3:02.05'lik derecesiyle 81 sporcunun tamamladığı büyük slalomda 67'inci olmayı başardı.

Cayman Adaları'ndan Dow Travers ise 3:02.89 ile 81 sporcu arasından 69'uncu oldu.

Pakistan'dan Abbas Muhammed, 81 sporcunun tamamladığı büyük slalomu bitiren isimler arasında yer alırken San Marino ve Hindistanlı isimleri geride bırakarak 79'uncu oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...