Ç.Rizespor revizyona gidiyor

Bank Asya 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Oktay Çevik, büyük umutlar bekledikleri bazı oyuncuların buna karşılık veremediğini ve kadroda revizyon yapacaklarını söyledi.

25.11.2009 - 15:04

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Oktay Çevik, kadroda revizyona gideceklerini bildirdi.

Çevik, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yapılan idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, son üç maçta alınan mağlubiyetlerin düşündürücü olduğunu belirterek, ''Bu maçlarda rakip ceza sahasına giremedik. Çok büyük umutlar beklediğimiz bazı oyuncular, uzun süre desteklememize rağmen gerekli patlamayı yapamadılar. Oyunsal olarak bazı sıkıntılarımız var. Bunları araştırıyoruz. Bir çaresini bulacağız. Bunu da kadroda revizyona giderek yapacağız. Bazen sürekli oynatmak oyunculara kötülüktür. Onun için yeni bir anlayışla takıma 3-4 yeni oyuncu sokarak ivme kazanma gayretinde olacağız'' dedi.

Mağlubiyetlerin en önemli sorumlularının teknik kadro olduğunu ifade eden Çevik, ''Teknik ekip olarak mağlubiyetlerden dolayı üzüntü yaşıyoruz. Ancak, sonuna kadar savaşarak bunları düzelteceğiz. Çaykur Rizespor'da hayata geçirilmeye çalışılan bir proje var. Bunun için sonuna kadar bu takımın başında kalıp devam edeceğiz. Aç da susuz da kalsak, Rize üstümüze de çökse gerçekleştirilmeye çalışılan projeyi sonuna kadar devam ettireceğiz. Burada kararlı ve inançlıyız'' diye konuştu.

İnançlarında sapma olmadığını kaydeden Çevik, ''Bu dakika itibariyle yeni başlangıç yapacağız. Önümüzde, sahamızda oynayacağımız Karşıyaka ve Mersin İdmanyurdu maçları var. Bu maçları kazanarak tekrar önümüzü açacağız. Ligin ilk yarısında 30 puan ve üzeri bizim için çok önemli. Bunu başaracak güçteyiz. Devre arasında eksik noktalara yapacağımız takviyelerle ikinci yarı başladığında yarışın içinde olacağız'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...