Cabanas mucizeyi gerçekleştirdi

Meksika'da bir barda başından vurulan Salvador Cabanas, mucize şekilde hayata tutunmakla kalmadı, hastaneden taburcu oldu. Paraguaylı futbolcunun, yeniden yeşil sahaları dönüp dönemeyeceği konusunda ise net bir açıklama yapılamıyor.

Ntvspor 03.03.2010 - 12:51

Cabanas mucizeyi gerçekleştirdi

Paraguay'ın 2010 Dünya Kupası'ndaki en önemli gol ayağı Salvador Cabanas, Meksika'da bir barın tuvaletinde başından vurulmuş halde bulundu. 29 yaşındaki futbolcu, beynine saplanan kurşuna karşın hayata tutunmayı başardı. Doktorların ‘mucize’ olarak nitelendirdiği bir iyileşme sürecine giren Cabanas, önce yoğun bakımdan çıktı, ardından da taburcu edildi. Paraguaylı futbolcunun tedavisine, özel bir rehabilitasyon merkezinde devam edilecek. Doktoru, Cabanas'ın hala birkaç adımdan fazlasını atamadığını ve konuşma güçlüğü çektiğini söyledi.

Beynine saplanan kurşunla yaşayan yıldız futbolcunun, yeniden yeşil sahalara dönüp dönemeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Doktoru, Cabanas'ın kariyerinin sona erip ermediği konusunda konuşmak için henüz çok erken olduğunu vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...