Futbol kariyerini İsviçre Süper Lig takımlarından Basel'de sürdüren Çağdaş Atan, devre arasında geldiği İstanbul'da Ntv Spor'dan Deniz Eke'nin sorularını yanıtladı. Deneyimli savunma oyuncusu, Avrupa macerasından eski takımı Beşiktaş'a kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

Bu sezon başında İsviçre'nin köklü kulübü Basel'e transfer olan Çağdaş Atan, önemli deneyim kazandığını ifade etti.

Oyunsal anlamda kendımı geliştirdiğini ve şu anda topu daha iyi kullandığını söyleyen tecrübeli futbolcu, çok kaliteli oyunculara karşı oynadığını ve Avrupa'nın kendisine çok şey kattığını söyledi.

Tecrübeli savunma oyuncusu, eski takımı Beşiktaş taraftarına karşı sarfettiği sözler için de günah çıkardı.

Çağdaş, "Pişmanlığım şu yüzden; Beşiktaş'tan ayrıldığım için değil gitme kararını kendim verdim. Benim pişmanlığım onları söyleyecek karakterde değilim. Takımın kötü gidişinde tek sorumlu gösterildim. Sadece açıklamalarımdan dolayı pişmanlığım var kulüpten ayrıldığım için yok! Aksine daha güzel kapı açıldı Trabzonspor ile tanıştım. Kimseden af beklemiyorum ama sadece söylediklerimden dolayı özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Basel'de istikrarlı bir sezon geçirmesine karşın, basının kendisine ilgi göstermediğinden yakınan Çağdaş Atan, kariyerine Avrupa'da devam etmek istediğini sözlerine ekledi.

Çağdaş, "Milli takımda yer almadığım için basının ilgi göstermediğini düşünüyorum. Bundan Gökdeniz ve Fatih Tekke'de şikayet ediyor. İkisi de çok büyük oyuncu şaşırıyorum onların ilgi görmemesine, oynadıkları takımın yadırganmasına. Onlar ilgi görmüyorsa benim normal" diye konuştu.

Çağdaş Atan, şu anda ayrılma gibi bir niyetinin olmadığını, Basel'de mutluğu olduğunu ve 2-3 sene daha kariyerini Avrupa'da devam ettirmek istediğini sözlerine ekledi.