Çağdaş Atan Basel'de

Bundesliga'da Energie Cottbus forması giyen Çağdaş Atan, İsviçre'nin Basel takımıyla anlaştı. Basel'i Avrupa Ligi'nde oynayacağı için tercih ettiğini belirten deneyimli futbolcu, "Avrupa'da söz sahibi bir kulübe gidiyorum. Bunu da kariyerim açısından bir çıkış olarak görüyorum" dedi.

23.06.2009 - 14:58

İSTANBUL - Geçtiğimiz sezon Bundesliga'da Energie Cottbus takımının formasını giyen Çağdaş Atan, İsviçre Ligi'nin en önemli takımı Basel'e bugün sağlık kontrolünden geçip imza atacak.

Basel ile prensip anlaşmasına varan Çağdaş, detayları görüşmek için İsviçre'ye gitti.

Çağdaş Atan, İsviçre'ye gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, "Avrupa Kupaları'nda devamlı boy gösteren, İsviçre'nin en büyük takımı Basel'e transfer oluyorum. Basel'i Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden ve Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olması nedeniyle tercih ettim. Türkiye'den de teklifler vardı ancak futbol hayatımı yurtdışında sürdürmek istiyorum" dedi.

Bundesliga'dan da transfer teklifleri aldığını ancak bu takımların orta sıralarda yer alan takımlar olduğunu dile getiren Çağdaş, "FC Basel İsviçre'de sürekli şampiyonluğa oynayan, Avrupa Kupaları'nda yer alan bir ekip. Bu sene Avrupa Ligi'nde mücadele edecek. Avrupa'da söz sahibi ciddi bir takım. Kariyerim açısından bir çıkış olarak değerlendiriyorum" diye konuştu.

ÇAĞDAŞ ATAN: ÇOK MUTLUYUM
NTV Spor’da Burcu Esmersoy’un Spor Merkezi programına telefonla bağlanan Çağdaş Atan, geçen sezon almış olduğu yurtışında oynama kararında olumlu sonuçlar aldığı için ve Basel’e transfer olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Çağdaş, "Çok istedik menajerim Ahmet Bulut’la beraber Basel’in olmasını. Çünkü İsviçre’nin en büyük takım Basel, devamlı şampiyonluğa oynuyorlar, devamlı Avrupa’da boy gösteriyorlar, Avrupa’da söz sahibi bir takım. Onun için gerçekten çok mutluyum. Sağlık kontrolünden geçip inşallah imzayı atacağım. Umarım orada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederim." dedi.

Basel’in geçen hafta Perşembe günü antrenmanlara başladığını söyleyen Çağdaş Atan, "Takım şu anda İsviçre’de bir yerde kampta. Ben sağlık kontrolünden sonra direkt kampa katılacağım. Çünkü lig burada biraz erken başlıyor ve takım Avrupa Ligi'nde mücadele edeceği için ön eleme maçımız var. Onun için bir an önce hazır duruma gelmem gerekiyor. Zaten antrenmanlarımı yapıyordum kendi başıma, şimdi direkt kampa katılacağım" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...